Фіксований податок

TAXman, 12 серпня

Є ще спосіб оподаткування доходів, одержаних від підприємницької діяльності, за фіксованим розміром податку (далі - фіксований податок) шляхом придбання патенту.

Обов’язкові умови переходу на фіксований податок:

  • кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким громадянином - платником податку, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, не перевищує п'яти;
  • валовий доход такого громадянина від самостійного здійснення підприємницької діяльності або з використанням найманої праці за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю придбання патенту, не перевищує семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (119 тис. грн.).

Громадянин здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів і надання супутніх такому продажу послуг на ринках та є платником ринкового збору. Доходи такого громадянина, одержані від здійснення інших видів підприємницької діяльності, оподатковуються у загальному порядку.

Не дозволяється застосування фіксованого податку при здійсненні торгівлі лікеро-горілчаними та тютюновими виробами.

Громадянин за своїм бажанням може придбати патент на здійснення підприємницької діяльності на всій території України.

Документ, що засвідчує сплату фіксованого податку, є підставою для видачі податковим органом за місцем проживання громадянина патенту, в якому зазначаються: прізвище та ім'я цього громадянина; його ідентифікаційний номер; строк дії патенту; перелік осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, або членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності; місце здійснення підприємницької діяльності; назва органу, що видав патент.

Для одержання патенту платник податку подає до податкового органу заяву, складену в довільній формі, яка повинна містити інформацію про місце здійснення підприємницької діяльності; перелік осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, та їх ідентифікаційні номери , а також інформацію про доходи платника фіксованого податку від здійснення підприємницької діяльності за останні 12 місяців або про неотримання таких доходів.

Податковий орган зобов'язаний видати патент протягом трьох робочих днів з дня прийняття вказаної заяви від платника податку, оформленої належним чином. Попередня перевірка достовірності даних, зазначених у заяві про доходи громадянина від здійснення підприємницької діяльності, або даних про їх неотримання податковим органом не здійснюється. Відповідальність за достовірність таких даних несе платник податку відповідно до законодавства України.

Розміри фіксованого податку встановлюються відповідною місцевою радою залежно від територіального розташування місця торгівлі і не можуть бути менше ніж 20 гривень та більше ніж 100 гривень за календарний місяць для громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність самостійно.

Для одержання патенту на здійснення підприємницької діяльності на всій території України фіксований податок встановлюється у розмірі 100 гривень.

У разі, коли платник податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, розмір фіксованого податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу. У такому випадку платник фіксованого податку має право самостійно доплатити 50 відсотків від суми встановленого фіксованого податку з розрахунку на кожну додаткову особу та повідомити про це податковий орган, який зобов'язаний внести відповідні зміни до патенту .

Доходи громадянина, одержані від здійснення підприємницької діяльності, що оподатковуються фіксованим податком, не включаються до складу його сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року, а сплачена сума фіксованого податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань такого платника податку .

У разі сплати фіксованого податку платник такого податку звільняється від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат. Платник фіксованого податку, особи, які перебувають з ним у трудових відносинах, а також члени його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, звільняються від сплати нарахувань на фонд оплати праці, відрахувань та зборів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України, податку на промисел, збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, збору на обов'язкове соціальне страхування, збору до Фонду України соціального захисту інвалідів, а також придбання торгового патенту згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

Патент видається на строк від одного до дванадцяти календарних місяців за вибором платника фіксованого податку. У разі, коли протягом строку дії патенту відповідною місцевою радою змінюється розмір фіксованого податку, перерахунок його не здійснюється.

Патент може бути скасований (з його вилученням) за рішенням керівника податкового органу до закінчення строку його дії в разі, якщо:

  • за дорученням або від імені платника фіксованого податку здійснюється торгівля особою, відомості про яку не внесені до патенту. У цьому випадку громадянин-підприємець позбавляється права застосовувати фіксовану ставку податку протягом 12 календарних місяців, наступних за місяцем вчинення порушення, та сплачує штраф у розмірі повної суми фіксованого податку в розрахунку за місяць за кожну особу, відомості про яку не внесені до патенту;
  • платник фіксованого податку, особи, які перебувають з ним у трудових відносинах, а також члени його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами.

Фіксований податок. Висновки.

Цю систему оподаткування можна застосовувати лише на ринках. Вибір – працювати на загальній системі чи на фіксподатку (ФП) – добровільний .

Переваги системи оподаткування на фіксованому податку :

- Низька фіксована ставка податку від 20 до 100 грн. щомісячно плюс 50% за кожну найману особу

- Облік доходів і витрат можна вести в довільній формі (для визначення обсягу доходу). Книгу за ф.№10 вести не обов’язково.

- Використовувати РРО (реєстратори розрахункових операцій) не обов’язково (крім торгівлі підакцизними товарами).

- Не сплачується податок з доходів фізичних осіб - 15% (ПДФО) за себе підприємцем.

- Не сплачується фіксований пенсійний внесок за себе підприємцем.

Недоліки :

- Якщо немає доходу, то ФП все рівно треба сплачувати в т.ч. й за працівників.

- Працювати на ФП заборонено, якщо валовий дохід за попередні 12 календарних місяці перевищує 119 тис.грн. або якщо у трудових відносинах перебуває більше 5 осіб.

- Продавати товар можна тільки на територію ринку, сплачуючи ринковий збір.

- Не можна торгувати лікеро-горілчаними (можна торгувати пивом, вином, шампанським), тютюновими виробами та деякою іншою продукцією, забороненою до продажу на ринку (паливо, зброя …)

Наймані працівники.

Приймаючи працівника, необхідно зареєструвати з ним трудовий договір у центрі зайнятості, якщо працівник більше ніде не працює – внести до його трудової книжки запис, у податковій внести зміни до фікспатенту, попередньо доплативши 50% ФП.

Підприємець зобов’язаний утримувати 15% ПДФО із зарплати найманих працівників.

Порядок нарахування до соцфондів внесків із зарплати працівника такий :

1. Внесок ”зверху” від нарахованої зарплати (сплачується за рахунок підприємця) –

• До Пенсійного фонду - 33,2% (зобов’язання щодо внеску зменшується на частину сплаченого ФП, що дорівнює 10% від 50 відсоткової доплати за працівника )

• До фонду непрацездатності – 1,5%.

• До фонду безробіття – 1,3%.

• До фонду від нещасного випадку – залежно від виду діяльності підприємця.

2. Внесок ”знизу” ( вираховується із зарплати працівника) –

• До Пенсійного фонду - 2%.

• До фонду непрацездатності – 0,5% - якщо зарплата нижче прожиткового мінімуму або 1% при перевищенні.

• До фонду безробіття – 0,5%.

• До фонду від нещасного випадку – 0%.

Внески за себе підприємець до фондів не сплачує (може добровільно). Якщо особа виконує для підприємця роботи за цивільно-правовим договором, вона не є найманим працівником і доплачувати за неї 50% не потрібно. Водночас оформляти за цивільно-правовим договором реалізатора не можна.

ПДВ

Працюючи на фікспатенті , підприємець має право зареєструватись як платник ПДВ добровільно.

ПЕЧАТКА

Можна працювати і без печатки. Вона потрібна тоді, коли підприємець вирішить зареєструватись як платник ПДВ .

Розрахунковий рахунок.

Використовувати розрахунковий рахунок не заборонено. Але на практиці можуть бути непорозуміння із податківцями, які доводять, що на ринку можна розраховуватись лише готівкою.

Питання, пов’язані із фіксованим податком, можна обговорити на нашому форумі тут :

«фиксированный налог и деятельность вне рынка»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

20 відгуків

Прокоментировать

Михаил
26 липня 2008 р. в 14:08

+5!

Світлана
19 січня 2009 р. в 10:06

Доброго дня...підскажіть будь-ласка: я ФОП (у 2008 році була на єдиному податку) сплачувала по 200,00грн кожного місяця,але забула до січня продовжити.....і мене перевели на фіксований податок! Як це можливо,якщо кожного кварталу у 2008 році я вказуваня прибуток біля 70тис.грн.а у статі написано що на ФП заборонено працювати якщо прибуток за поп.12міс.більше 119тис.грн?????????????

TAXman
19 січня 2009 р. в 10:44

Працювати на фіксованому податку заборонено, якщо валовий дохід за попередні 12 календарних місяці перевищує 119 тис.грн. Тому рішення інспектора дуже дивне. Бажано зразу уточнити цю ситуацію,бо потім будуть штрафувати за неподачу декларації по загальній системі.

Олексій
19 січня 2009 р. в 22:17

Добрий день. Яку форму оподаткування краще використати, якщо моя сезонна діяльність(прокат катамаранів) не в курортній зоні, здійснюється в такі місяці як: травень, червень, липень та серпень. Чі можна на фіксований як і на єдиний переходити один раз на рік. Чі є можливість не платити налог за ті місяці , задіяних кварталів, в які я не працюю? Дякую.

TAXman
26 січня 2009 р. в 09:53

У вашому випадку краще 2-й і 3-й квартал працювати на спрощеній системі. А у 1-му і 4-му перебувати на загальній системі і подавати нульові декларації. І так робити щороку.За ті місяці, що ви не працюєте і є платником єдиного податку, платити податок потрібно.

Володимир
24 січня 2009 р. в 19:00

Доброго дня. Я планую стати підприємцем фіз.особою торгуючи на ринку. Бізнес буде полягати у випіканні хлібобулочних напівфабрикатів і подальший їх продаж. Чи не виникне проблем із застосуванням для такої діяльності фікс. податку?

TAXman
26 січня 2009 р. в 21:03

Якщо ви будете тільки торгувати на ринку, то проблем із фіксованим податком не буде. Але якщо ви ще будете займатись випічкою, то проблеми рано чи пізно виникнуть. У такому випадку можна перейти на загальну систему, але краще на спрощену.

Svasya88
28 січня 2009 р. в 18:56

Доброго дня. Я планую стати підприємцем фіз.особою торгуючи на ринку. Бізнес полягає продажі різної одежі, но продавати одежу я сам не буду, а буде продавець, підкажіть на яку систему оподаткування краще стати і як будуть сплачуватись податки за себе і за продавця. Дякую!

TAXman
31 січня 2009 р. в 11:16

Для торгівлі на ринку найкраще підходить фіксований податок. А що сплачувати за себе і за продавця дивіться тут

Наталя
31 січня 2009 р. в 01:09

Доброго дня! Я Платник фіксованого податку. Цього року в січні я не торгувала і не оплатила патент. Починаю торгувати з лютого, прийшшовши до податкової мені сказали, шоб я заплатила штраф у розмірі 30 гривень за те що не оплатила патент за січень (хоч я не торгувала). Проте, попередні роки також торгувала не стабільно, але штрафи ніколи не вимагали! Скажіть, за яким законом податкова інспекція має право вимагати штрафи такого типу?

TAXman
31 січня 2009 р. в 11:36

При фіксованому податку плата за патент проводиться незавежно від результатів діяльності. Податкова застосовує штрафи згідно ст.17 Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

auysha
20 лютого 2009 р. в 15:13

Цитата:"Гр-н за своїм бажанням може придбати патент на здійснення підприємницької діяльності на всій території України." Я зареєстрована як ФОП у м.Вінниці, чи можу придбати патент, щоб працювати у м.Севастополь і в якому місті?

TAXman
25 лютого 2009 р. в 21:31

У підприємця таке право є. Такий патент ви можете придбати в податковій по місцю обліку. Це буде трошки дорожче, але й зручніше. Правда останнім часом в деяких податкових почали косо дивитися на придбання патентів, що діють по всій Україні. Дуже вже їм хочеться, щоб вказувалось конкретне місце торгівлі, щоб підприємця можна було жорсткіше контролювати і наказувати за торгівлю в інших місцях, ніж вказано в патенті.

Світлана
3 березня 2009 р. в 09:29

Доброе утро! Подскажите пожайлуста перейти на фиксированный налог так и на общую систему можно толька с начала квартала, с мая по август мёртвый сезон в моём виде деятельности

TAXman
5 березня 2009 р. в 22:04

Немає такої вимоги, щоб на фіксований податок або на загальну систему переходити з початку кварталу. Це можна зробити з будь-якого числа. Просто якщо ви до цього перебували на іншій системі оподаткування, то такий перехід може бути не дуже зручним.

Лейла
3 березня 2009 р. в 11:14

Якщо я здійснюю торгівлю(друкованими виданнями(газети ,журнали)господарським дріб'язком,бакалейними продуктами)в сільскій місцевості,або районному центрі,де ринку не існує,як поняття,із створеними умовами для торгівлі і не збираеться ринковий збір,я маю право придбати "патент на здійснення підприємницької діяльності на всій території України" ?

TAXman
3 березня 2009 р. в 15:35

Якщо ви не будете платником ринкового збору, то не буде і фіксованого патенту для здійснення діяльності в окремо визначеному місці.

Роман
16 березня 2009 р. в 16:07

Якщо я торгую на різних ринках області-чи може бути якась проблема з видачею фіксованого патента?

TAXman
20 березня 2009 р. в 16:00

Щоб не було проблем вам потрібно придбати патент на здійснення підприємницької діяльності на всій території України.

Марія
7 травня 2009 р. в 16:33

З 1.05.09 року вступив в силу закон, який передбачає сплату підприємцем певного відсотку у пенсійний фонд. Чи є ро'яснення?, який процент необхідно сплачувати при фіксованому подтку? за яких умов в пенсійний фонд сплачувати не потрібно. В податковій інспекції вимагають відтепер сплачувати кошти при реєстрації підприємця. Чи це правильно, і чим це передбачено?

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 7+3


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа