Реєстрація платника ПДВ

TAXman, 14 серпня

Платником ПДВ є будь-яка особа , яка:

  • має бажання добровільно зареєструватись
  • підлягає обов’язковій реєстрації (коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг) протягом останніх дванадцяти календарних місяців перевищує 300 тисяч гривень)
  • імпортує товари (для фізичних осіб ввозить або пересилає) на митну територію України. Фізичні особи можуть сплатити ПДВ під час перетину товарів через митний кордон України без реєстрації виходячи з митної вартості товарів, що перевищують розмір неторгового обороту.

Для проведення реєстрації платника ПДВ встановлено 10 календарних днів (до 2007 року було 10 робочих днів). Свідоцтво видається в ДПІ по місцю подачі реєстраційної заяви від платника, а номер свідоцтва формується на центральному рівні (ДПА України).

Якщо юридична особа – суб’єкт малого підприємництво обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 10 відсотків, то вона не є платником ПДВ.

Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку , звільняються від сплати ПДВ. При цьому підприємець не має права виділяти ПДВ в ціні товарів (послуг) та виписувати податкові накладні.

У разі перевищення приватним підприємцем - платником єдиного податку встановлених критеріїв, а саме : обсягу виручки від реалізації продукції за рік – 500 тис. грн. та кількості осіб , які перебувають з ним у трудових відносинах протягом року, включаючи членів сім’ї, більш ніж 10 осіб, такі підприємці повинні з наступного звітного періоду (кварталу) перейти на загальну систему оподаткування з подальшою реєстрацією їх як платників ПДВ.

Законом передбачено дві ставки ПДВ : 20% та нульова ставка. Податок становить 20% бази оподаткування та додається до ціни товарів.

Питання, пов’язані із реєстрацією платників ПДВ, можна обговорити на нашому форумі тут :

«Единый и НДС» або тут : «нужно ли единщику регистрироваться плательщиком НДС если есть превышение 300 тыс грн ?» або тут : «Интернет магазин и НДС» або тут : «Відмова у реєстрації платником ПДВ» або тут : «возмещение НДС» або тут : «НДС» або тут : «переход с единого налога без НДС на общую систему с НДС»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 5+8


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа