Єдиний податок для юридичних осіб-платників третьої групи

TAXman, 19 листопада

Застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності надає юридичній особі - суб'єкту господарювання низку переваг:

  • спрощення процедури і порядку реєстрації платника податку. Суб'єкти господарювання (СГ) мають право перейти на сплату єдиного податку з початку року або звітного кварталу у разі дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом;
  • значне спрощення процедури обрахунку об'єкта оподаткування для визначення сум єдиного податку;
  • звільнення від сплати окремих податків і зборів, що надає можливість СГ заповнювати та подавати лише раз на квартал податкову декларацію платника єдиного податку - юридичної особи замість різноманітних форм податкової звітності по податках та зборах, які не справляються платниками єдиного податку;
  • спрощення ведення бухгалтерського обліку та форм фінансової звітності, що передбачена положеннями бухгалтерського обліку;
  • надання права вибору щодо сплати ПДВ.

Щодо наявності в юридичної особи видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Відповідно до умов Кодексу підставами для прийняття податковим органом рішення про відмову у реєстрації СГ як платника єдиного податку є виключно невідповідність такого суб'єкта вимогам, встановленим ст. 291 Кодексу, наявність непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу та недотримання таким суб'єктом вимог, встановлених п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу.

Наявність у Єдиному державному реєстрі або у статуті юридичної особи таких видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, не є підставою для відмови у реєстрації платником єдиного податку за умови, що такі види діяльності не здійснюються.

Щодо анулювання реєстрації платників єдиного податку у разі наявності податкового боргу.

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.

Однією із підстав анулювання реєстрації є несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.

Таким чином, платник єдиного податку - юридична особа, у якого виник податковий борг (з єдиного податку та/або інших податків і зборів) у поточному кварталі, протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації СГ як платника єдиного податку, контролюючий орган зобов'язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку. У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов'язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання СГ відповідної заяви письмову вмотивовану відмову.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 1+5


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа