Відмова в реєстрації податкових накладних

TAXman, 14 серпня

Розглянемо питання, чи законна відмова органів ДФС при реєстрації податкових накладних через помилку «місцезнаходження юридичної особи продавця надання послуг, вказаних у документах, не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (ЄДР)». При цьому в податковій повідомили про присвоєння стану «9», а в ЄДР відомості про підприємство підтверджено і запису про відсутність за місцезнаходженням немає.

Причиною відмови у прийнятті податкової накладної до реєстрації є:

  1. наявність помилок під час заповнення податкової накладної;
  2. відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
  3. факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
  4. ) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до п. 200 1.3 ПКУ (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року);
  5. порушення вимог, встановлених п. 201.1 та/або п. 192.1 ПКУ.

Отже, згідно п.5 податкові накладні підприємства не реєструються за наявністю помилки у місцезнаходженні юридичної особи, оскільки юридична особа не знаходиться за вказаною адресою.

Таким чином, дана обставина – відсутність юридичної особи за місцезнаходженням – є законною підставою для відмови у реєстрації податкових накладних.

Але розглянемо, яка процедура підтвердження обставини «відсутність за місцезнаходженням» встановлена чинним законодавством :

  1. структурні підрозділи органів ДФС після підтвердження відсутності платника за місцезнаходженням готує за відповідною формою запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків та направляє до підрозділу податкової міліції;
  2. далі відсутність за місцезнаходженням перевіряє підрозділ податкової міліції.
  3. якщо буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) органу ДФС приймає рішення про направлення до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за ф. № 18-ОПП. Така довідка направляється і платнику встановлюється обліковий стан 9.

    Державний реєстратор ще раз перевіряє вказану інформацію (направляє повідомлення платнику податків про необхідність підтвердити відомості про юридичну особу). Після цього державний реєстратор вносить відповідний запис до ЄДР, і лише після цього податкові органи можуть оновити свою інформацію в Єдиному банку даних юридичних осіб.

Тобто, у разі надходження держреєстратору повідомлення за ф. № 18-ОПП держреєстратор зобов’язаний надіслати поштовим відправленням протягом 5 робочих днів юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання держреєстратору реєстраційної картки.

Якщо держреєстратору повернуто поштове відправлення, держреєстратор вносить до ЄДР запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відомості, що містяться в ЄДР, надаються у вигляді даних в електронному вигляді для державних органів у зв’язку із здійсненням ними повноважень.

Податкові накладні, сформовані з дотриманням вимог Податкового Кодексу та чинних нормативно-правових актів, які регламентують порядок надсилання податкових документів засобами телекомунікаційного зв’язку до органів державної податкової служби, зокрема податкових накладних, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Таким чином, жодних законних підстав для відмови у реєстрації податкових накладних у даному випадку немає. Присвоєння податковими органами будь-якого стану, ведення будь-яких інших реєстрів, журналів впливає лише на такі податкові органи, якщо відповідна внутрішня інформація не підтверджується відповідним записом в ЄДР.

Тобто вносити запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням може лише державний реєстратор і виключно такий внесений ним запис є підставою для відмови у реєстрації податкових накладних.

Отже, присвоєння стану «9» підприємству або будь-якого іншого стану, внесення підприємства до будь-яких реєстрів без наявності запису в ЄДР, відповідно до законодавства жодним чином не може впливати на права і обов’язки підприємства, у тому числі й на його можливість здійснити реєстрацію податкових накладних.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 8+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа