Перехід із загальної системи оподаткування на сплату єдиного податку на 2 групі

TAXman, 14 травня

Фізичні особи-підприємці для застосування 2-ї групи спрощеної системи оподаткування обліку та звітності, мають відповідати таким критеріям:

  • здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства;
  • не використовувати працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно має не перевищувати 10 осіб;
  • обсяг доходу не повинен перевищувати 1500000 гривень (пп. 291.4 ПКУ).

Дія цього підпункту не поширюється на підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тому платники 2-ої групи можуть надавати будь-які послуги тільки населенню та платникам ЄП. А от продавати товари (куплені чи власного виробництва) вони можуть будь-яким особам, у тому числі платникам податку на прибуток і неприбутковим організаціям.

Таким чином, власники магазинів або торгових місць, що продають товари за готівку, без сумніву можуть обирати 2-у групу.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування здійснюється відповідно до пп. 298.1.1 – 298.1.4 ПКУ.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

  1. особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  2. надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  3. засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
  4. державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця.

Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Перехід на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання може здійснити лише один раз протягом календарного року (пп. 298.1.4 ПКУ). Такий перехід може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку.

Відповідно до п. 297.1 ПКУ платники єдиного податку (фізичні особи) звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

  1. податку на доходи фізичних осіб у частині доходів, що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої - третьої групи (фізичної особи);
  2. податку на додану вартість, крім ПДВ, що сплачується фізичними особами ІІІ групи, які обрали ставку єдиного податку 2%;
  3. податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності;

Нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у п. 297.1 ПКУ здійснюються платниками єдиного податку в порядку, розмірах та у строки, встановлені цим Кодексом.

Крім того, платник єдиного податку – фізична особа – підприємець на 2-й групі має сплачувати єдиний соціальний внесок за себе в розмірі не меншому, ніж 34,7 % мінімальної зарплати, незалежно від того, був у нього дохід у звітному періоді, чи ні.

За наявності найманих працівників ЄСВ нараховується на дохід, нарахований працівникам за ставкою, яка встановлюється залежно від класу ризику. Крім того, такий платник зобов’язаний утримувати і перераховувати до бюджету ЄСВ в розмірі 3,6 % та ПДФО в розмірі 15 %.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 4+3


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа