Єдиний податок. Зміни - 2015

TAXman, 23 січня

До Податкового кодексу України внесено ряд законодавчих змін щодо платників спрощеної системи оподаткування.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено:

  • оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох, із збільшенням існуючого максимального розміру доходу, зокрема, фізичні особи-підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи;
  • для платників 1 групи збільшено обсяг доходу до 300 000 грн. та ставку до 10 відс. розміру мінімальної заробітної плати;
  • для платників 2 групи збільшено обсяг доходу до 1500 000 грн. та ставку до 20 відс. розміру мінімальної заробітної плати.

До платників третьої групи належать фізичні особи-підприємці та суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому фізичні особи-підприємці не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не є обмеженою. Ставка складає 2 відс. доходу - у разі сплати ПДВ та 4 відс. доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Запроваджено обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО ) для платників єдиного податку - фізичних осіб-підприємців:

  • платників третьої групи - з 1 липня 2015 року,
  • платників другої групи - з 1 січня 2016 року.

Водночас, платники єдиного податку - фізичні особи-підприємці другої та третьої груп при провадженні діяльності на ринках, при продажу дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО (п. 296.10 ст. 296 Кодексу).

Передбачається внесення змін до нормативно-правових актів, зокрема щодо затвердження нової форми податкової декларації платника єдиного податку, книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат, а також порядків їх ведення, форми та порядку подання заяви.

Оскільки платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці декларують доходи за 2014 рік, а зміни до Кодексу набирають чинності з 1 січня 2015 року, підприємці подають податкову декларацію - платника єдиного податку за минулий рік за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 №1688. Нарахування єдиного податку за IV квартал 2014 року платниками третьої та п'ятої груп здійснюється за відсотковими ставками, які діяли до 31 грудня 2014 року.

Платники єдиного податку продовжують ведення книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат, форми яких затверджено наказом Мінфіну від 13.12.2011 №1637.

Платники єдиного податку, які перевищили обсяги доходів у податковому (звітному) періоді, визначені у підпунктах 1, 2, 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу, які діяли до 1 січня 2015 року, до суми перевищення обсягу доходу застосовують ставку у розмірі 15 відс, при цьому такі платники, не зобов'язані з наступного календарного кварталу за заявою переходити на іншу групу платника єдиного податку чи відмовлятися від застосування спрощеної системи оподаткування, якщо зазначена категорія платників не порушує умов перебування на спрощеній системі оподаткування, які діють з 1 січня 2015 року.

Разом з тим, не відбулося змін у частині реєстрації суб'єктів господарювання платниками спрощеної системи оподаткування. Тобто, реєстрація платників єдиного податку здійснюється на підставі:

  • реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів ДФС;
  • електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів ДФС одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця;
  • реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Процедуру та строки реєстрації платників єдиного податку з 1 січня 2015 року також не змінено. Отже, у разі відсутності визначених Кодексом підстав для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку, контролюючий орган зобов'язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку.

У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку протягом двох робочих днів з дня подання платником заяви надається письмова вмотивована відмова, яка може бути оскаржена.

Разом з тим, видача витягів з реєстру здійснюється безоплатно та за бажанням платників єдиного податку, але не є обов'язковою умовою при реєстрації, оскільки на власному офіційному веб-порталі ДФС України щоденно оприлюднюються дані з реєстру платників єдиного податку. За зверненням платника контролюючий орган повинен надавати витяг на підставі відповідного запиту, при цьому строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 6+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа