Що робити підприємцю у разі порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування?

TAXman, 27 листопада

При порушенні таких умов підприємець може перейти на іншу групу платників єдиного податку або на загальну систему оподаткування.

Відповідно до п.293.4. Податкового кодексу України ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої і п'ятої груп у розмірі 15 відсотків:

  1. до суми перевищення обсягу доходу, визначеного для відповідної групи;
  2. до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
  3. до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);
  4. до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Платники єдиного податку в податковій декларації за відповідний квартал додатково відображають окремо доходи, отримані від здійснення таких операцій.

Згідно із п.298.2.3. ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів у таких випадках та в строки:

  1. у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої - третьої груп та нездійснення такими платниками переходу на застосування іншої ставки - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
  2. у разі перевищення протягом календарного року відповідного обсягу доходу платниками єдиного податку першої - третьої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для п'ятої групи, - з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
  3. у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку п'ятої і шостої груп - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
  4. у разі застосування платником єдиного податку розрахунків не в грошовій формі, - з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
  5. у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, - з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
  6. у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому допущено таке перевищення;
  7. у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
  8. у разі наявності податкового боргу на кожне 1 число місяця протягом двох послідовних кварталів, - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Отже, якщо підприємці – єдинщики порушують вищеназвані умови, то вони зобов’язані з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому допущено таке порушення, перейти на загальну систему оподаткування.

Також такі підприємці в податковій декларації платника єдиного податку додатково повинні відобразити окремо доходи, отримані від здійснення операцій, які не дають права на застосовування спрощеної системи оподаткування, та застосувати до них ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Обговорити дане питання можна на нашому форумі

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 6+5


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Где скачать 1с
21 травня, 1 ответа
Вопрос по торговле
21 травня, 1 ответа
Как добиться успеха?
20 травня, 1 ответа