Військовий збір

TAXman, 03 жовтня

Із 03.08.2014, тимчасово, до 1 січня 2015 року запроваджено військовий збір (п.16-1, підрозділ 10, розділ ХХ Податкового кодексу України).

Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (ЦПД). Результатом ЦПД є факт виконання робіт або надання послуг, що підтверджується актами виконаних робіт або актами приймання - передачі (крім виплат на користь самозайнятим особам, тобто підприємцям).

Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування. Наприклад, якщо зарплата становить 3000 грн., то сума збору становить 45 грн. (3000*1,5). При цьому об'єкт оподаткування не зменшується на суму ЄСВ та суму податкової соціальної пільги.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються податковим агентом (наприклад, особою, що здійснює нарахування зарплати). Доходи, які нараховані до 03.08.2014, але виплачені після цієї дати не підлягають оподаткуванню цим збором. Але нараховані доходи після 03.08.2014 за період до цієї дати підлягають оподаткуванню.

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є податкові агенти. До порушників застосовуються фінансова відповідальність (штрафні санкції, пеня) та адміністративна відповідальність. Так, за не нарахування або несплату податку накладається штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню або сплаті. За повторне порушення протягом 1095 днів розмір штрафу збільшується до 50%.

Штрафи не застосовуються, якщо податковим агентом самостійно виявляються такі порушення та виправляються в наступному звітному періоді. Під час перевірки такому податковому агенту нараховується пеня.

За неперахування до бюджету сум податку на доходи фізосіб ( в т.ч. військового збору) посадові особи підприємств або підприємці або попереджаються або до них накладається штраф від 34 до 51 грн.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 1+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа