Зміни по податку на додану вартість на 2015 рік

TAXman, 19 вересня

Із 1 січня 2015 року набирають чинності зміни, що стосуються реєстрації платників ПДВ та адміністрування даного податку.

Податкова звітність із ПДВ

Пунктом 49.4 Податкового кодексу України встановлено, що податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. До цього такий обов’язок було передбачено лише для великих та середніх підприємств.

Отже, починаючи із 01.01.2015 усі платники ПДВ повинні звітуватися виключно в електронній формі. Подання декларацій у паперовому вигляді не передбачено.

Критерій для обов’язкової реєстрації

Із 1 січня 2015 року обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. гривень (без урахування ПДВ). Нагадаємо, що зараз межу обов'язкової реєстрації встановлено у розмірі, що перевищує 300 тис. грн.

База оподаткування

При визначенні бази оподаткування операцій з постачання товарів/послуг згідно п.188.1. ПКУ (виходячи з їх договірної вартості) слід враховувати, що вона не може бути нижче ціни придбання товарів/послуг, що постачаються, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:

  • товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
  • газу, який постачається для потреб населення.

Електронне адміністрування податку на додану вартість

Система електронного адміністрування ПДВ забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку:

  • суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;
  • суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування ПДВ;
  • суми податку, на яку платники мають право видати податкові накладні.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

В системі електронного адміністрування платникам податку автоматично відкриваються рахунки. Із цих рахунків платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з ПДВ, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду.

Податкова накладна

Скасовано паперові форми податкових накладних. Відповідно до п. 201.1 ПКУ платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Із 1 січня 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Не передбачено ведення платником ПДВ реєстру виданих та отриманих податкових накладних. Разом із тим, на платників покладено обов’язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок, касові чеки... ). Платники податку у складі податкової звітності з ПДВ подають контролюючому органу копії записів у таких реєстрах в електронному вигляді.

Обговорити дане питання можна на нашому форумі

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 1+0


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа