Як зареєструватися вебмайстру?

TAXman, 29 серпня

Розглянемо питання про легалізацію роботи вебмайстера, як зареєструватися, вибрати КВЕДи і групу оподатковування на спрощеній системі.

1. Подача заяви на приватного підприємця

Спочатку необхідно піти в міськвиконком, у відділ реєстрації й обліку підприємців і надати такі документи:

 • Копія ідентифікаційного номера (реєстраційний номер облікової картки)
 • Квитанція про сплату реєстраційного збору в сумі 34 грн.
 • Паспорт

Після того, як зробили сплату повертаємося у відділ, де пишемо заяву про реєстрацію приватного підприємця (заповнюємо реєстраційну картку). Потім нам видадуть виписку з Держреєстру (раніш видавали свідоцтво про реєстрацію).

Але є один важливий момент, у заяві потрібно буде вказати вид своєї діяльності а також вибрати групу, у яку хочете потрапити. Із 1-го січня 2012 року в Україні вступив у дію новий податковий кодекс, а з 2013 року – новий класифікатор видів діяльності (КВЕД 2010), так що пропоную актуальні дані по КВЕД, що можуть підійти для вебмайстра:

Які КВЕД вибрати вебмайстру (IT-шнику) :

 • 62.01 – Комп'ютерне програмування
 • 62.09 – Iнша дiяльнiсть у сферi iнформацiйних технологiй i комп'ютерних систем
 • 63.11 – Оброблення даних, розмiщення iнформацiї на веб-вузлах i пов'язана з ними дiяльнiсть
 • 63.12 – Веб-портали
 • 63.99 – Надання iнших iнформацiйних послуг, н.в.i.у.

Указувати можна як один вид економічної діяльності, так і всі ці п'ять. Але краще вказати побільше видів.

Другим важливим пунктом йде вибір групи, у яку хочете потрапити.

Яку групу вибрати:

 • перша – без права наймання працівників; максимальний річний доход – 150 000 грн; дозволяється тільки торгівля з прилавків або надання послуг населенню
 • друга – до 10-ти найманих робітників; максимальний річний доход – 1 млн. грн; дозволяється робота тільки з населенням або єдинщиками
 • третя – до 20-ти найманих робітників; максимальний річний доход – 3 млн. грн; дозволяється працювати як з фіз., так і з юр. особами
 • п'ята – кількість найманих робітників не обмежено; максимальний річний доход – 20 млн. грн

А тепер простіше:

- перша – нам точно не підходить, тому що вона працює тільки для торговців на прилавках;

- другу групу можна ставити, якщо продаємо якісь речі в інтернет-магазині населенню, або, принаймні, не збираємося підписувати договорів з якимись фірмами;

- а от якщо працюємо не з населенням, а з фірмами і підприємцями або вже одержуємо чеки з AdSense, то ставимо третю групу, оскільки це робота із суб'єктами господарювання.

Також є різниця в оподатковуванні між групами. Якщо на першій і другий фіксована ставка – відсоток від мінімальної з/п, то на третій групі розмір платежу залежить від заробленого – 5% від доходу (для платника ПДВ – 3%). Так що при великому обороті перевага другої групи очевидна, але на практиці – підходить тільки третя.

Після того, як документи оформлять, зможете знайти себе в Єдиному держреєстрі юридичних осіб і підприємців.

2. Реєстрація в податковій

На другий день після того, як подали заяву в міськвиконкомі, інформація попадає в податкову і ви автоматично будете поставлені на податковий облік. Протягом наступних 5 робочих днів необхідно відвідати податкову і написати заяву на єдиний податок. Існує можливість подати цю заяву держреєстратору, але все-таки краще це зробити в податковій і одержати необхідні консультації, номери рахунків для сплати податку. Отримувати довідку 4-ОПП про взяття на облік уже немає необхідності, такі дані будуть у виписці з Держреєстру, що видасть держреєстратор. Можливо у вас попросять папку-швидкозшивач, конверт із маркою - податкова в нас бідна.

Після того, як заяву приймуть, вам раніше видавали свідоцтво платника єдиного податку. Із 2014 року свідоцтва платника єдиного податку уже не видаються. Замість свідоцтва зареєстрований платник може за бажанням безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку. Діятиме витяг до внесення змін до Реєстру.

До речі, йти необхідно в податкову по місцю прописки (реєстрації в паспорті), а не фактичного проживання.

3. Пенсійний фонд

Після реєстрації в міськвиконкомі раніш потрібно було сходити в пенсійний фонд і стать на облік для нарахування пенсії.

Зараз на пенсійний облік вас також візьмуть автоматично на підставі відомостей від держреєстратора. Платником єдиного соціального внеску ви будете рахуватися в податковій. Щорічну звітність для нарахування пенсії будете подавати для ПФ також через податкову (технічна сторона питання). Але проконсультуватися щодо порядку заповнення звітності все-таки бажано в ПФ.

Подача звітності

У податкову необхідно подавати декларацію кожен квартал, не пізніше 20 числа наступного за ним місяця. Тобто, за перший квартал 2014 року потрібно було відзвітувати не пізніше 20 квітня. У ПФ здаємо звіт один раз рік не пізніше 1-го квітня.

Переведення в готівку чеків AdSense, робота з WebMoney і податкова

Потрібно зазначити, що з 1-го січня 2012 року єдинщику виводити гроші через вебмани в Україні не можна. По законодавству це вважається бартерною операцією, а вони для підприємців на єдиній ставці заборонені. Але є можливість обійти заборону й укласти договір з WebMoneyProcessing. За це ви платите комісію в 2% від суми.

Але є і більш дешеві варіанти – сервіс Money.ua (знімає 1% від суми переводу).

Для реєстрації клієнта цього сервісу необхідно буде відправити по електронній пошті наступні документи:

 • копія свідоцтва про державну реєстрацію (виписка з держреєстру)
 • довідка з банку про наявність поточного рахунку
 • копія або оригінал довідки про реєстрації в податковій 4-ОПП (з 2014 року замість цієї довідки використовується виписка з держреєстру)
 • копія свідоцтва платника єдиного податку або платника ПДВ (або виписки з реєстрів)

Усі виписки і довідки про переводи, квитанції про переведення в готівку чеків AdSense збираємо в папку, щоб потім було що показати в книзі обліку для подачі декларації.

При одержанні валюти від Google у звітності їх потрібно відображати за курсом НБУ на день операції.

Обговорити дане питання можна на нашому форумі

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 4+0


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа