За якою ознакою відображається в формі 1ДФ дохід, виплачений підприємцю від незареєстрованого виду діяльності ?

TAXman, 22 серпня

Відповідно до п.177.6. Податкового кодексу України у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку.

Так, при виплаті доходу податковий агент відповідно до п. 168.1.1. ПКУ зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи відповідну ставку податку (15 або 17 відс.).

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податкового розрахунку сум доходу (форма №1ДФ ), затвердженого наказом Міндоходів України від 21.01.2014 № 49, сума винагород та інших виплат, нарахованих платнику податків за умовами цивільно-правового договору, відображається у податковому розрахунку за ознакою доходу “102”.

Водночас, згідно з п.177.8. ПКУ під час нарахування або виплати підприємцю доходу від здійснення ним підприємницької діяльності у межах обраних видів такої діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію. При цьому сума винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких підприємців, відображається у формі 1ДФ за ознакою доходу “157”.

Таким чином, сума оподатковуваного доходу, яка виплачена фізичній особі – підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено у документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за ф.№ 1ДФ із кодом ознаки доходу “157”.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 5+4


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа