Чи може підприємець обрати спрощену систему оподаткування у разі нової реєстрації в поточному році після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності?

TAXman, 25 липня

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування здійснюється відповідно до пп. 298.1 Податкового кодексу України.

Так, згідно з п.298.1.4. ПКУ суб'єкт господарювання, який перебуває на загальній системі оподаткування, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Не дотримання цих вимог є підставою для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання платником єдиного податку.

Таким чином, якщо підприємець на початку року застосовував спрощену систему оподаткування та щодо якого державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, поновив реєстрацію протягом поточного року, то він вважається платником інших податків та зборів (тобто повинен перебувати на загальній системі).

При цьому така фізична особа не може повернутись в поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки вона у цьому році таким правом уже скористалась.

Водночас така фізична особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови дотримання відповідних вимог.

«Вісник Міністерства доходів і зборів України», липень 2014 р., № 25-26, с. 65.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 7+8


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Досуг для взрослых
19 червня, 1 ответа
авто
19 червня, 1 ответа