Припинення підприємницької діяльності фізичних осіб за заявницьким принципом

TAXman, 17 липня

08.07.2014 набуває чинності внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом.

Основні зміни полягають у наступному:

 • державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від фізичної особи - підприємця реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності або відповідного судового рішення без довідок податкового органу про відсутність заборгованості зі сплати податків та про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
 • державний реєстратор зобов'язаний не пізніше місяця заповнити реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка до 08.07.2014 надала заяву про припинення підприємницької діяльності, але не надала відповідної реєстраційної картки.

Зняття з обліку фізичних осіб - підприємців в податкових органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Останнім звітним періодом для платників буде рахуватись базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року.

Фізичні особи - підприємці можуть бути зняті з обліку в податкових органах у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати податкових платежів.

Також внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», де передбачено:

 • зняття з обліку платників єдиного внеску фізичних осіб - підприємців, на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку;
 • у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов'язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою - підприємцем;
 • останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Платник єдиного внеску (фізична особа - підприємець) знімається з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.

На офіційному веб-порталі Міндоходів функціонує сервіс «Реєстр страхувальників» , який дає змогу отримати дані з реєстру страхувальників, у тому числі і про зняття з обліку.

Для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця не вимагаються повідомлення та довідки податкових органів. Отже, починаючи з 08.07.2014 стосовно фізичних осіб - підприємців податкові органи не формують та не направляють державним реєстраторам і фізичним особам такі документи:

 • повідомлення про початок проведення позапланової перевірки за ф. № 24-ОПП;
 • повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки за ф. № 25-ОПП;
 • повідомлення про проведення позапланової перевірки за ф.№26-ОПП;
 • повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за ф.№ 27-ОПП;
 • довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за ф. №22-ОПП;
 • повідомлення про наявність податкового боргу та неможливість проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за ф. № 23-ОПП;
 • довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за ф. № 3-ЄСВ;
 • рішення про відмову у видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за ф. № 4-ЄСВ;
 • повідомлення про наявність боргу зі сплати єдиного внеску та про неможливість проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за ф. № 5-ЄСВ;
 • повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за ф. № 6-ЄСВ.

Звертаємо увагу, що зазначене стосується лише фізичних осіб - підприємців, і залишився незмінним порядок зняття з обліку юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Обговорити дане питання можна на нашому форумі

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 8+2


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа