Фізична особа на єдиному податку за ставкою 5% займається роздрібною торгівлею. Коли у підприємця виникає дохід: у день розрахунку через платіжний термінал платіжною карткою чи у день надходження коштів на рахунок?

TAXman, 20 червня

Відповідно до п. 292.1 Податкового кодексу України (ПКУ) при підрахунку доходу платника єдиного податку використовується касовий метод, тобто доходом є зокрема дохід, отриманий в грошовій формі (готівковій або безготівковій). А датою отримання доходу є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій формі.

Платіжний термінал призначений для ініціювання переказу з рахунка.

Платіжна картка використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб, отримання коштів у готівковій.

Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» також відносить розрахунки банківськими картками до безготівкових.

Таким чином, термінал є пристроєм, призначеним для здійснення переказу безготівкових коштів, і квитанція термінала лише підтверджує факт проведення безготівкового переказу.

Якщо платіжний термінал обслуговує інший банк, то гроші з банківської картки списуються в момент розрахункової операції, а надходять на рахунок підприємця через кілька днів. Тому виникає питання, на яку дату відображати дохід: у день розрахунку (дата зазначена у квитанції терміналу для розрахунків платіжними картками) чи у день надходження коштів на рахунок ФОП (дата зазначена у виписці банку)?

Ми вже визначили, що в даному випадку здійснюються безготівкові розрахунки. Тому орієнтуватися потрібно на дату надходження коштів по банківській виписці. Тобто дохід слід відображати в день надходження коштів на поточний рахунок.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 3+4


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа