Чи повинні фізичні особи – підприємці, що є платниками єдиного податку, заповнювати книгу обліку доходів за дні, коли доходи не були отримані?

TAXman, 13 червня

Платники єдиного податку І та ІІ груп і платники єдиного податку ІІІ та V груп, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів (п. 296.1.1 Податкового Кодексу України (ПКУ).

Згідно Порядком ведення книги обліку доходів вищеназваних платників єдиного податку, записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок або отримано готівкою.

Таким чином, ПКУ визначає обов’язок для фізичної особи – підприємця вести книгу обліку доходів шляхом саме відображення отриманих доходів, а Порядок № 1637 вказує на те, що записи у книзі обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Отже, записи у книзі обліку доходів слід робити за підсумками лише тих робочих днів, протягом яких отримано дохід. Якщо за підсумками робочого дня фізичною особою – підприємцем дохід не отримано, запис у книзі за такий день робити не потрібно.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 4+0


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум