Чи обкладається єдиним податком сума повернутого депозитного внеску з нарахованими відсотками?

TAXman, 12 червня

Внесок (депозит) – це грошові кошти в готівковій або безготівковій формі, які банк прийняв від вкладника на певний строк збереження (під відсоток або доход в іншій формі) і підлягають виплаті вкладникові відповідно до умов договору.

Вкладник – юридична або фізична особа, що здійснила розміщення коштів на рахунок у банку або придбала ощадний (депозитний) сертифікат банку на договірних умовах.

Таким чином, кошти на депозитному рахунку - це кошти суб'єкта підприємництва, розміщені на банківському рахунку.

Відповідно до п. 292.6 Податкового кодексу України (ПКУ), оподаткування коштів, що надійшли на рахунок підприємства або підприємця, здійснюється на дату їх надходження за продані товари (виконані роботи, надані послуги). Як наслідок, на момент перерахування коштів з розрахункового рахунку на депозитний такі кошти вже є прибутком, тобто власними коштами платника єдиного податку, що залишаються в розпорядженні підприємства або ФОП.

Таким чином, повернення коштів з депозитного внеску на розрахунковий рахунок є поверненням раніше обкладених податком коштів і не підлягає повторному оподатковуванню.

Що стосується оподатковування відсотків по депозиту, те це буде залежати від статусу суб'єкта підприємництва.

Для фізичної особи – підприємця відповідно до пп. 1 п. 292.1 ПКУ пасивні доходи у вигляді відсотків не включаються в оподатковуваний доход.

Для юридичної особи – платника єдиного податку відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом для цілей оподатковування є будь-як дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі. Оскільки відсотки, що надійшли по депозиту є грошовим доходом, вони включаються в базу оподаткування.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 3+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа