Чи необхідно відображати платнику єдиного податку дохід від продажу нерухомості в декларації про майновий стан і доходи?

TAXman, 11 червня

Відповідно до п. 292.1 Податкового кодексу України (ПКУ) до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку не включаються доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Тобто підприємець – єдинщик не включає доходи від продажу майна до Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 р. № 1688, а оподатковує їх на загальних підставах відповідно до р. IV ПКУ.

Згідно з п. 172.4 ПКУ під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету та щокварталу подає до податкової інспекції інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Згідно із ст. 179 ПКУ платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи. Разом із тим, податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, у т.ч. від операцій продажу (обміну) майна, дарування, та при нотаріальному посвідченні таких договорів податок був сплачений.

Тобто річна податкова декларація має бути подана лише за умови несплати податку, як це передбачено п. 172.4 ПКУ.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Досуг для взрослых
19 червня, 1 ответа
авто
19 червня, 1 ответа