Зміни в оподаткуванні нерухомості

TAXman, 13 травня

Із 1 квітня 2014 року вступили в дію зміни до Податкового кодексу України у базі оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Так, із 2015 року оподатковуватись буде не житлова, а загальна площа.

У 2014 році для фізичних осіб звітним періодом є 2013 рік, тому базою оподаткування за цей період залишається житлова площа об’єктів житлової нерухомості. Тому нарахований за 2013 рік податок на нерухоме майно буде сплачуватись фізичними особами у 2014 році. Податкові повідомлення-рішення для сплати податку надсилатимуться фізичним особам органами доходів і зборів до 1 липня 2014 року.

Сплатити податок громадяни зобов’язані протягом 60 календарних днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Реквізити для сплати податку вказуються контролюючим органом в податковому повідомленні-рішенні.

Обчислення сум податку для фізичних осіб у 2015 році також відбудеться до 1 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об’єкта за період з 1 січня по 31 березня 2014 року та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості з 1 квітня по 31 грудня 2014 року.

При нарахуванні податку не оподатковується житлова площа нерухомості:

  • для власників квартир - сумарна житлова площа яких не перевищує 120 кв. м;
  • для власників будинків - сумарна житлова площа яких не перевищує 250 кв. м;
  • для власників квартир та будинків - до 370 кв. м.

Пільги зі сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками у підприємницькій діяльності з метою одержання доходів (в т.ч. здаються в оренду, лізинг).

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 1+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа