Зміни в реєстрації та обліку платників

TAXman, 21 березня

Із 1 січня 2014 року вступили в дію зміни у порядках, що регламентують питання реєстрації та обліку платників податків. Нагадаємо основні з них.

Реєстраційна заява в електронній формі.

Реєстраційна заява на добровільну реєстрацію платником ПДВ та заява про застосування спрощеної систем оподаткування можуть бути подані під час реєстрації бізнесу державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки. Електронні копії заяв, виготовлені шляхом сканування, передаються контролюючим органам (податковій інспекції).

Також вказані реєстраційні заяви можуть бути подані до податкової інспекції засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб після укладання з контролюючим органом договору про визнання електронних документів.

Змінено умови добровільної реєстрації платником ПДВ

Тепер можна добровільно зареєструватися платником ПДВ за відсутності будь-яких оподатковуваних операцій.

Повідомлення за формою 20-ОПП

Повідомлення про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП подається платником податків до податкової інспекції за основним місцем обліку протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта.

Термін повідомлення банками про відкриття або закриття рахунків платників

Такий термін скорочено з 3-х робочих днів до наступного робочого дня з дня відкриття/закриття рахунку.

Внесення змін до облікових даних платників

У разі виникнення змін у даних платника податків або внесення змін до документів, що подаються ним для взяття на облік, до податкової інспекції не потрібно подавати уточнені документи, якщо такі зміни вносяться через державного реєстратора до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Подання заяви про зміну місцезнаходження

У разі зміни місцезнаходження тільки юридичні особи або їх відокремлені підрозділи, для яких законом установлено особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, зобов’язані подавати відповідну заяву до податкової інспекції за новим місцезнаходженням у 10-денний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання.

Погашення податкового боргу фізичної особи

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи погашення грошових зобов’язань або податкового боргу здійснюється за рахунок майна такої особи.

Змінено порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ та платників єдиного податку

Скасовані відповідні свідоцтва про реєстрацію.

За запитом платника ПДВ орган Міндоходів надає безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників ПДВ. Відповідний витяг для платника єдиного податку надається безоплатно та безумовно протягом одного робочого дня з дня отримання запиту.

З метою постійного забезпечення органів державної влади, юридичних і фізичних осіб інформацією, центральний податковий орган щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному веб-сайті Міндоходів дані про реєстрацію суб'єктів господарювання платниками ПДВ та платниками єдиного податку.

Перехід зі спрощеної системи оподаткування за наявності податкового боргу.

У разі наявності податкового боргу на кожне 1-ше число місяця протягом 2-х послідовних кварталів платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків (на загальну систему).

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 6+4


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа