Юридична особа на загальній системі оподатковування придбала запчастини у ФОП – платника єдиного податку за ставкою 5 %. Чи потрібно це відображати в 1ДФ? Які графи звіту заповнюються?

TAXman, 05 лютого

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається дохід підприємця, з якого сплачується єдиний податок відповідно до спрощеної системи оподатковування на підставі пп. 165.1.36 ПКУ.

Також, відповідно до пп. 2 п. 297.1 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати і подання податкової звітності по ПДФО у частині доходів, отриманих у результаті господарської діяльності фізичної особи.

Однак, згідно із пп. «б» п. 176.2 і пп. 49.18.2 ПКУ особи, що мають статус податкових агентів, протягом 40 календарних днів після звітного кварталу, зобов'язані подавати податковий розрахунок за формою 1ДФ за своїм місцезнаходженням.

ДПС України в листі від 19.09.2011 р. № 689/6/23-50/0315 відзначила, що податковий розрахунок по ф. 1ДФ передбачає відображення не тільки доходів, що підлягають оподаткуванню, але і доходів, які виплачуються податковими агентами платникам податків і не оподатковуються ПДФО при їхній виплаті, зокрема доходів підприємців, із яких сплачений єдиний або фіксований податок.

Отже, податковий агент зобов'язаний відобразити доходи, виплачені фізичній особі – платнику єдиного податку в податковому розрахунку за ф.№ 1ДФ із кодом ознаки доходу «157» (дохід, виплачений самозайнятій особі), незалежно від того, підлягають дані виплати оподаткуванню чи ні.

Порядок заповнення податкового розрахунку за ф. 1ДФ приведений у розділі III Порядку заповнення і подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом ДПСУ від 24.12.2010 р. № 1020, відповідно до якого:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається дохід, нарахований фізичній особі за звітний квартал з ознакою доходу відповідно до довідника ознак доходів, який приведений у додатку до даного Порядку. У випадку нарахування доходу його відображення в графі 3а є обов'язковим, незалежно від того, виплачені такі чи доходи ні;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» – сума фактично виплаченого доходу платнику податків податковим агентом;
  • у графі 4а «Сума нарахованого податку» – сума ПДФО, нарахованого й утриманого з доходу, який нарахований платнику податків;
  • у графі 4 «Сума перерахованого податку» – фактична сума перерахованого в бюджет податку.

При цьому, якщо дохід, виплачений самозайнятій особі від операцій, які здійснювались у межах обраних ним видів діяльності, то в податковому розрахунку за ф. 1ДФ заповнюються графи 3 і 3а, а в графах 4 і 4а проставляється «0».

Для запобігання подвійного оподаткування Міндоходів України рекомендує як юридичним особам, так і фізичним особам -підприємцям, що мають господарські відносини з фізичною особою – платником єдиного податку, з метою запобігання порушень норм діючого законодавства, крім копії документа, що підтверджує його реєстрацію суб'єктом підприємницької діяльності (виписки або витягу з Єдиного держреєстру юридичних або фізичних осіб – підприємців), одержувати копію свідоцтва платника єдиного податку (з 2014 року замість свідоцтва видається виписка з реєстру), у якому вказуються обрані ним види діяльності.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+2


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум