Зміни в реєстрації платників ПДВ на 2014 рік

TAXman, 11 січня

Із 1 січня 2014 року набрали чинності закони, спрямовані на спрощення процедур реєстрації платників ПДВ, забезпечення вільного і безоплатного доступу суб'єктів господарювання (СГ) до інформації з державних реєстрів.

Зокрема, встановлено :

 • право СГ подавати заяви на добровільну реєстрацію платником ПДВ під час реєстрації бізнесу державному реєстратору або в електронному вигляді до органу Міндоходів (зміни до пункту 183.7 Податкового кодексу України);
 • обов'язок державного реєстратора передавати до органів Міндоходів електронні копії цих заяв, виготовлені шляхом сканування, одночасно із відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця;
 • можливість добровільної реєстрації платником ПДВ без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій (зміни до статей 180, 182 ПКУ).

Також передбачено:

 • оприлюднення на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному веб-сайті Міндоходів даних про реєстрацію СГ платниками ПДВ в органах Міндоходів;
 • відміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та забезпечення права платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ в органах Міндоходів (зміни до пункту 183.9 ПКУ).

Із врахуванням змін, внесених до ПКУ, реєстрація платників ПДВ здійснюється на підставі:

 • реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів Міндоходів;
 • електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів Міндоходів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця;
 • реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Процедури та строки реєстрації платників ПДВ у 2014 році не відрізняються від процедур та строків, що діяли у 2013 році. Зокрема, реєстрація платників ПДВ та внесення реєстраційних даних до реєстру платників ПДВ здійснюється протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви до органу Міндоходів. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ орган Міндоходів зобов'язаний внести до реєстру платників ПДВ відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника ПДВ, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви (без видачі свідоцтва платника ПДВ).

За запитом платника ПДВ орган Міндоходів надає безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників ПДВ (зміни до пункту 183.11 ПКУ).

Отримання витягів з реєстру не є обов'язковим для платників ПДВ, оскільки Міндоходів щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ, інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано, дані з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

Перехід до нових правил реєстрації платників ПДВ здійснюється із урахуванням наступного:

 • не підлягають обов'язковій перереєстрації платники ПДВ, внесені до реєстру платників ПДВ до 01.01.2014;
 • дійсні свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та свідоцтва про реєстрацію с/г підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування ПДВ можуть застосовуватись як витяги із реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу із такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ;
 • свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, свідоцтва про реєстрацію с/г підприємства, їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів Міндоходів при першому зверненні платника ПДВ за отриманням витягу із реєстру платників ПДВ.

Обговорити дане питання можна на нашому форуме

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+9


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа