Сплата єдиного податку підприємцями при припиненні діяльності

TAXman, 19 грудня

Розглянемо, з якого періоду фізична особа – підприємець не сплачує єдиний податок після прийняття рішення про припинення господарської діяльності.

Відповідно до п.298.2.1. Податкового кодексу України для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. До заяви включаються також дані про дату припинення платником підприємницької діяльності.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

У такому разі податкові зобов'язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому подано вищезгадану заяву.

Таким чином, у разі прийняття рішення про припинення господарської діяльності фізична особа – підприємець подає заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування.

Водночас підприємці :

- І та ІІ груп не сплачують єдиний податок із першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому подано таку заяву;

- ІІІ та V груп не сплачують єдиний податок із першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому подано заяву.

Обговорити дане питання можна на нашому форумі

Використані матеріали журналу Вісник Міністерства доходів і зборів України №41 за листопад 2013 року, стор.11.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+9


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа