Сплата єдиного соціального внеску підприємцями

TAXman, 05 грудня

Згідно з п. 4 статті 4 Закону про ЄСВ (№ 2464 від 08.07.2010) фізичних осіб – підприємців визначено платниками єдиного внеску (ЄСВ). Розглянемо основні аспекти сплати ЄСВ на різних системах оподаткування.

Загальна система оподаткування

Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7 % суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.

Такі платники сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, яка визначена органом Міндоходів для сплати авансових сум податком на доходи фізичних осіб.

Суми єдиного внеску у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється до 10 лютого на підставі даних річної декларації.

Спрощена система оподаткування

Для підприємців на єдиному податку розмір єдиного внеску становить 34,7 % суми, що визначається такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, який дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб (із 01.01.2013 – 19499 грн.). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок для платників єдиного податку розраховується як добуток мінімальної зарплати на тариф відрахувань (34,7 %).

Із 01.12.2013 мінімальна зарплата – 1218 грн., а щомісячний платіж – 422,65 грн. (1218*34,7%), відповідно за квартал – 1267,95 грн.

Зазначені підприємці сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (до 20 січня, 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня).

Можлива сплата ЄСВ у вигляді самостійно визначеного авансового платежу до 20 числа щомісячно. Пільг щодо сплати ЄСВ на час відпустки або хвороби не передбачено.

До органів Міндоходів підприємці подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого.

Самозайняті особи

Платниками ЄСВ є особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.

Розмір єдиного внеску становить 34,7 % суми доходу, отриманого від діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Само зайняті особи зобов’язані сплачувати єдиний внесок до 1 травня року, наступного за звітним.

Звільнення від сплати ЄСВ

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і є пенсіонерами за віком або інвалідами та використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати за себе єдиного внеску незалежно від використання ними праці найманих осіб (ст.4 Закону про ЄСВ). Але ЄСВ на найманих працівників сплачується ними на загальних підставах.

Підприємці, які отримують пенсію за вислугу років, не звільняються від сплати ЄСВ.

Підприємці, які одночасно є найманими працівниками на підприємстві, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

За несвоєчасну сплату ЄСВ застосовується фінансова санкція у розмірі 10% від суми боргу та нараховується пеня у розмірі 0,1% за кожен день прострочення платежу.

Обговорити дане питання можна на нашому форумі

Використані матеріали журналу Вісник Міністерства доходів і зборів України №44 за листопад 2013 року, стор.21.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 7+0


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа