Хто повинен підписувати податкову звітність у разі припинення платника податків?

TAXman, 26 листопада

Розглянемо, які особи повинні підписувати податкову звітність у разі припинення юридичної особи або підприємця.

Відповідно до ст. 105 Цивільного кодексу учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора) та встановлюють порядок і строк пред’явлення кредиторами своїх вимог. Виконання функцій такої комісії може бути покладено на орган управління юридичної особи.

До комісії з припинення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени, ліквідатор представляють юридичну особу у відносинах із третіми особами та виступають у суді від її імені. Вони також повинні подавати до органу Міндоходів податкову звітність.

У разі припинення фізичної особи – підприємця за власним бажанням процедура припинення проводиться самою особою. Якщо підприємця визнано банкрутом, то відповідна постанова суду направляється судовому виконавцю для здійснення реалізації майна банкрута.

Отже, з моменту відкриття ліквідаційної процедури всі права керівника юридичної особи переходять до голови комісії (ліквідатора). Такий платник (в особі ліквідатора) повинен подавати та підписувати податкову звітність до дня внесення в Єдиний державний реєстр запису про припинення юридичної особи.

Із початку процедури припинення підприємця податкова звітність подається за підписом самої особи. При банкрутстві звітність подається за підписом управителя нерухомого або цінного рухомого майна, призначеного господарським судом (ліквідатором), до дня внесення в Єдиний державний реєстр запису про припинення фізичної особи – підприємця.

Використані матеріали журналу Вісник податкової служби України №29 за серпень 2013 року, стор.78.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 7+6


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа