Чи є відповідальність за неподання заяви про внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку?

TAXman, 25 листопада

Розглянемо чи передбачена відповідальність у випадку, коли платник єдиного податку змінив податкову адресу, але вчасно не подав заяву про внесення змін до свідоцтва.

Пунктом 298.4. Податкового кодексу України передбачено, що у разі зміни найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін.

У разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку І і ІІ груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

У разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку ІІІ та V груп разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

До раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником єдиного податку заяви органом ДПС вносяться зміни щодо:

  • найменування суб'єкта господарювання (для юридичної особи) або прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця;
  • податкової адреси суб'єкта господарювання;
  • місця провадження господарської діяльності;
  • видів господарської діяльності.

За бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено та отримано нове свідоцтво.

До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається органу ДПС у день отримання нового свідоцтва.

Згідно із п.300.1. Кодексу платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Отже, враховуючи вищезазначене та норми глави 11 Кодексу “Відповідальність” відповідальності за неподання підприємцем - платником єдиного податку в установлені строки заяви про внесення змін до свідоцтва не передбачено.

Використані матеріали журналу Вісник податкової служби України №29 за серпень 2013 року, стор.9.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 4+6


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум