Який порядок отримання дублікату довідки про реєстрацію громадянина в Державному реєстрі фізичних осіб ?

TAXman, 26 вересня

Розглянемо як можна повторно отримати довідку про реєстрацію громадянина в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО) в разі її втрати або зіпсування.

Відповідно до п.70.9 Податкового кодексу України та п.10 р.VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147 (далі – Положення), за зверненням фізичної особи, її законного представника або уповноваженої особи податковий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, у якому зазначається реєстраційний номер облікової картки – платника податків (раніше це був ідентифікаційний номер).

Пунктом 11 р.VII Положення передбачено, що для отримання такого документа фізична особа пред’являє паспортний документ, який містить прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, місце народження, місце проживання (країна, область, район, населений пункт).

Працівник органу державної податкової служби перед видачею документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, зобов’язаний пересвідчитися, що в паспорті громадянина України відсутня відмітка про наявність у нього права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або таку відмітку скасовано (анульовано). Якщо фізична особа має у своєму паспорті таку відмітку , то документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, вважається недійсним.

Тобто, в разі втрати (зіпсування) документа, що засвідчує реєстрацію в ДРФО, фізичній особі, з метою отримання такого документа необхідно звернутися до органу ДПС за місцем проживання або за місцем отримання доходів та пред’явити паспортний документ.

Також, за бажанням особи такий документ може бути виданий законному представнику чи уповноваженій особі за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на видачу такого документа.

Фізичні особи - громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або отримання доходів, можуть звернутися за отриманням копії документа, що засвідчує реєстрацію в ДРФО, до будь-якої державної податкової інспекції. Але для цього потрібно знати свій реєстраційний номер облікової картки, заповнити в ДПІ заяву за ф.№5ДР і зачекати від 1 до 10 днів.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+6


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 августа, 1 ответа