Платник єдиного податку анульовує Свідоцтво платника ПДВ

TAXman, 23 вересня

Розглянемо, як оподатковуються доходи платника єдиного податку ІІІ групи, який здійснює анулювання реєстрації платника ПДВ та переходить із ставки 3% на 5%.

Згідно із п.293.3. Податкового кодексу відсоткова ставка платників єдиного податку третьої групи встановлюється у розмірі:

- 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість (ПДВ);

- 5 відсотків - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

У разі анулювання реєстрації платника ПДВ платники єдиного податку (ЄП) зобов'язані перейти на сплату ЄП за ставкою у розмірі 5% або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання відповідної заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ.

Для анулювання реєстрації платник ПДВ подає до податкового органу заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою N 3-ПДВ і повертає Свідоцтво та всі засвідчені його копії. Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника ПДВ приймається податковим органом протягом 10 календарних днів.

Податковий орган анулює реєстрацію особи як платника ПДВ за умови проведення розрахунків із бюджетом за податковими зобов'язаннями останнього податкового періоду.

Анулювання реєстрації здійснюється на дату:

- подання заяви платником податку або прийняття рішення податковим органом про анулювання реєстрації (якщо у свідоцтві не було визначено граничного строку дії);

- закінчення строку дії свідоцтва про реєстрацію платника податку.

Якщо платником не проведено розрахунків із бюджетом за податковими зобов'язаннями останнього податкового періоду, податковий орган протягом 10 календарних днів після надходження заяви про анулювання реєстрації звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ після проведення розрахунків із бюджетом.

Відповідно до п.5.4. Положення про реєстрацію платників ПДВ №1394, якщо на підставі заяви суб'єкта господарювання, який зареєстрований платником ПДВ, податковим органом прийнято рішення про те, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування і при цьому не буде платником ПДВ, але цей звітний період ще не настав, то на Свідоцтві, та всіх його засвідчених копіях у лівій верхній частині робиться спеціальний запис:

- "Свідоцтво дійсне до <дата останнього дня звітного періоду, що передує переходу платника на сплату єдиного податку>,

- запис зроблено <дата>".

Свідоцтво та копії з такою відміткою повертаються платнику ПДВ при видачі документів, що підтверджують право на застосування спрощеної системи оподаткування. Після закінчення терміну дії Свідоцтво з такою відміткою та його копії здаються платником єдиного податку до податкового органу разом із заявою про анулювання реєстрації платника ПДВ. Після цього податковий орган виключає особу з Реєстру останнім днем звітного періоду, що передує переходу платника податків на обрані ним умови сплати єдиного податку.

Таким чином, оскільки податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку ІІІ групи є календарний квартал, то зміна ставки із 3% на 5% відбудеться з нового кварталу, тобто доходи такого платника до кінця звітного кварталу будуть оподатковуватись за ставкою 3%.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 5+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа