Чи передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків?

TAXman, 16 липня

Мінюстом роз’яснено положення статей 212 і 212-1 Кримінального Кодексу України щодо відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Так, за умисне ухилення від сплати податків і зборів, вчинене службовою особою підприємства чи організації будь-якої форми власності або фізичною особою – підприємцем чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів коштів у значних розмірах (від 17 до 51 тис. грн.),

- карається штрафом від 1 до 2 тисяч НМДГ (17000 – 34000 грн.) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

За умисне ухилення сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування чи страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачений штраф від 500 до 1 тисячі НМДГ (8500 – 17000 грн.) або позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3-х років.

За ненадходження до бюджетів коштів у великих розмірах (від 51 до 85 тис. грн.) , передбачений штраф від 2 до 3-х тисяч НМДГ, за несплату єдиного внеску - штраф від 1,5 до 3-х тисяч НМДГ.

За ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах (більше 85 тис. грн.) , передбачений штраф від 15 до 25-ти тисяч НМДГ, за несплату єдиного внеску - штраф від 10 до 25-ти тисяч НМДГ.

Особа, яка вчинила вищеназвані діяння, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).

У разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачено покарання менш суворе, ніж обмеження волі, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло 2 роки.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+2


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа