Коли підприємцю закривати рахунок?

TAXman, 25 червня

У разі прийняття самозайнятою особою рішення про припинення підприємницької діяльності постає питання про терміни закриття банківських рахунків – до проведення перевірки чи до надання довідки про відсутність заборгованості із сплати податків за формою № 22-ОПП.

Відповідно до п.11.5 Порядку обліку платників податків № 1588, після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов’язань, у разі відсутності заперечень органу державної податкової служби щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків, визначених підпунктом 11.9.1 Порядку та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків, податкова інспекція складає довідку за ф. № 22-ОПП.

Серед причин заперечень органу ДПС щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків може бути відсутність повідомлень від фінансових установ про закриття всіх рахунків такого підприємця, які на дату завершення документальної перевірки не були закриті.

Таким чином, якщо підприємець приймає рішення про припинення підприємницької діяльності, то він повинен закрити всі банківські рахунки, відкриті для здійснення господарської діяльності (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб або у цінних паперах), до початку проведення документальної перевірки.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+4


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа