Продаж автомобіля

TAXman, 18 червня

Контроль за продажем рухомого майна можливий при реєстрації такого майна або у випадку, коли його передача засвідчується третьою стороною (нотаріусом, біржею, судом). Тому в Податковому кодексі основна увага приділяється продажу автомобілів, мотоциклів, мопедів.

Ставка податку на доходи фізичних осіб залежить від ряду умов.

При продажу рухомого майна існують випадки, коли податок платити не потрібно. Така пільга надається за умови, якщо ви продаєте не більше однієї одиниці такого майна в рік. Тобто не більше одного мопеда або мотоцикла, або машини. А якщо цього року ви продасте щось другий раз, податок потрібно заплатити два продажі відразу і по повній ставці (5%). Тому, якщо спочатку продати автомобіль без податку, а потім продати мотоцикл із надією заплатити податок тільки з вартості мотоцикла – то так не вийде.

Базою розрахунку податку при продажу є ціна продажу, зазначена у договорі. У будь-якому випадку, база не може бути меншою ніж середньо-ринкова вартість або експертна оцінка.

Податок розраховується і сплачується до здійснення самого продажу. Податок на доход від продажу рухомого майна, отриманого в дарунок або в спадщину, сплачується на загальних підставах.

Податковий кодекс установлює підвищену ставку податку для нерезидентів України - 15% (або 17%, у випадку якщо доход перевищить 10-кратний розмір мінімальної зарплати - 11470 грн.). Контроль сплати податку з доходів від продажу рухомого майна відбувається в основному біржовими організаціями та нотаріусами. Вони не можуть перевірити, чи перший це продаж за рік. Тому вони часто просто вимагають сплатити таку-то суму й принести квитанцію з банку. Також їх не особливо цікавить, яка оцінка вигідніша клієнтові – товарознавча або експертна.

Деякі знання в питанні продажу свого рухомого майна можуть дозволити вам заощадити ваші гроші.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+4


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа