Отримання довідки про доходи в податкових органах

TAXman, 04 червня

Відповідно до п. 70.1 Податкового кодексу України (ПКУ) центральний податкових орган формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі – ДРФО).

До інформаційної бази ДРФО включаються також інформація про джерела отримання доходів та сум нарахованих та/або отриманих доходів фізичних осіб. Джерелом надходження такої інформації є поданий податковим агентом (юридичною особою або фізичною особою - підприємцем) до органів ДПС України податковий розрахунок за формою № 1ДФ.

Відповідно до статті 32 Конституції України та частини другої статті 8 Закону N 2297-VI “Про захист персональних даних” фізична особа має право на одержання своїх персональних даних в органах державної влади, установах і організаціях, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею.

Порядок отримання відомостей із ДРФО регламентується розділом 10 Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого Наказом Мінфіну України від 06.11.2012 № 1147.

Так, фізична особа для отримання відомостей про себе із ДРФО звертається особисто або через уповноважену особу до органу державної податкової служби за своїм місцем проживання або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування, подає документ, що посвідчує особу, та заяву (додаток 13), що містить необхідні реквізити: прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків / серія, номер паспорта (для осіб, які відмовилися від номера й обліковуються в окремому реєстрі Державного реєстру), місце проживання, паспортні дані та період, за який потрібно отримати відомості із Державного реєстру. Уповноважена особа додає до заяви довіреність, засвідчену у нотаріальному порядку, на отримання відомостей про джерела доходів, документ, що посвідчує особу такого представника, та документ або його ксерокопію, що посвідчує особу довірителя.

Орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості із Державного реєстру за формою, наведеною у додатках 14 та 15 до цього Положення.

Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, можуть звернутися за отриманням відомостей із Державного реєстру до будь-якої державної податкової інспекції. В такому разі строк видачі відомостей може бути продовжено до десяти робочих днів.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 7+6


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа