Чи можна погасити податковий борг за рахунок переплати і чи потрібна на це згода платника податків?

TAXman, 11 квітня

Переплата або надміру сплачена сума грошового зобов'язання може виникнути по різних податках.

Пунктом 87.1 Податкового кодексу передбачено, що джерелами самостійної сплати податків або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів, майна, випуску цінних паперів, отримані як позика (кредит), а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплату грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилкою та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника).

Отже, за згодою платника можливе погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу (наприклад, по податку на прибуток) за рахунок переплати з іншого податку (наприклад, по ПДВ). Можливі перекидки платежів із різних бюджетів. Правда, при зарахуванні переплати із державного бюджету до місцевого можливі затримки. А при значній сумі такої заборгованості потрібна ще згода ДПС України.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 1+1


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум