Податковий облік банківських рахунків

TAXman, 21 березня

Банки та інші фінансові установи відповідно до п. 69.2. Податкового кодексу України (ПКУ) зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків до органу державної податкової служби, де перебуває на обліку платник податків, протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття рахунка (включаючи день відкриття або закриття).

Така інформація надається по юридичних особах та їх відокремлених підрозділах, а також по самозайнятих фізичних особах (підприємцях та особах, які провадять незалежну професійну діяльність).

При проведенні заходів, пов’язаних із припиненням самозайнятих осіб, органи ДПС контролюють і вимагають закриття всіх рахунків, крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб або у цінних паперах.

Відповідальність

За порушення строку та порядку подання інформації про відкриття або закриття банківських рахунків статтею 118 ПКУ передбачено накладення штрафу у розмірі 340 гривень за кожний випадок неподання або затримки.

А здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків до отримання повідомлення відповідного органу ДПС про взяття рахунку на облік тягне за собою накладення штрафу на банк або іншу фінансову установу в розмірі 10 відсотків суми усіх операцій за весь період до отримання такого повідомлення, але не менш як 850 гривень.

Неповідомлення самозайнятими фізичними особами про свій статус фінансовій установі при відкритті рахунку тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень за кожний випадок неповідомлення.

Порядок подання

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби затверджений Наказом Мінфіну N 426 від 02.04.2012.

Такі повідомлення надсилаються фінансовими установами в електронному вигляді з використанням електронно-цифрового підпису (ЕЦП) засобами електронної пошти мережі Інтернет на адресу інформаційного порталу ДПС України (раніше обмін відбувався через органи ДПС обласного рівня).

Орган ДПС протягом трьох робочих днів з дня отримання Повідомлення в електронному вигляді зобов'язаний надіслати до фінансової установи засобами телекомунікаційного зв'язку електронне повідомлення-відповідь щодо взяття рахунка на облік в органі ДПС. У разі відмови в узятті рахунка на облік Повідомлення-відповідь повинно містити підставу відмови.

У разі неможливості подання з технічних причин Повідомлення в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку таке Повідомлення може бути надано або надіслано поштою з повідомленням про вручення в паперовому вигляді протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття рахунка (включаючи день відкриття/закриття) до органу ДПС, у якому платник податків перебуває на обліку. У супровідному листі зазначається причина неможливості подання Повідомлення в електронному вигляді. Орган ДПС протягом трьох робочих днів з дня отримання Повідомлення зобов'язаний надати або надіслати до фінансової установи корінець Повідомлення з відміткою про взяття рахунка на облік або повідомлення про відмову в узятті на облік рахунка за формою N П2 із зазначенням причини відмови.

Датою початку видаткових операцій за рахунком Платника податків (крім банку) у фінансовій установі є дата однієї з подій, що настала першою: отримання фінансовою установою Повідомлення-відповіді з відміткою про взяття рахунка на облік в органі ДПС або реєстрації отримання фінансовою установою корінця Повідомлення з відміткою про взяття рахунка на облік в органі ДПС.

Підстави для відмови у взятті рахунка на облік

За результатами перевірки органами ДПС інформації про відкриття рахунку фінансовій установі може бути надана відмова.

Підставою для відмови в узятті рахунка на податковий облік є:

  1. Відсутність платника податків на обліку в органі ДПС.
  2. Наявність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
  3. Наявність у ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
  4. Наявність інформації про відкриття такого рахунка іншому платнику податків або зазначеному платнику податків, але з іншою датою операції.
  5. Наявність інформації про взяття на облік такого рахунка.
  6. Наявність інформації про видачу платнику податків, щодо якого надійшла інформація про відкриття рахунка, довідки про відсутність заборгованості з податків та зборів, яка видається за умови закриття всіх рахунків.
  7. Наявність судового рішення щодо заборони взяття рахунків на облік в органах ДПС.
  8. Наявність інформації про закриття такого рахунка (крім рахунків, які відкриваються в органах Державної казначейської служби України).
  9. Невідповідність інформації щодо податкового номера або серії та номера паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відмітку у паспорті, найменування (прізвища, імені, по батькові), податкової адреси платника податків, поданої у Повідомленні, цим відомостям у ДРФО, ЄДР.
  10. Відсутність у ЄДР підприємця або юридичної особи чи її відокремлених підрозділів, які відповідно до законодавства повинні бути включені до ЄДР.

Обговорити питання про відкриття рахунків можна на нашому бізнес-форумі

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 7+7


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа