Єдиний податок – припинення діяльності

TAXman, 18 березня

Підприємець прийняв рішення про припинення господарської діяльності, яке внесено до Єдиного державного реєстру. Чи потрібно подавати заяву про відмову від спрощеної системи і до якого часу потрібно сплачувати єдиний податок?

Відповідно до п. 298.2.1 Податкового кодексу України (ПКУ) для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу подає до податкової інспекції заяву. У заяві також зазначається дата припинення платником єдиного податку здійснення господарської діяльності.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності підприємця, останнім звітним періодом вважається період, у якому подано до органу ДПС заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням господарської діяльності.

У разі такого припинення діяльності податкові зобов'язання із сплати єдиного податку нараховуються до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу ДПС подано відповідну заяву.

Таким чином, підприємець не сплачує єдиний податок із періоду, наступного за періодом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування. Тому єдиний податок не сплачується підприємцями:

- І та ІІ груп – із 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому подано таку заяву

- ІІІ та V груп – із 1 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у якому подано таку заяву.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 3+9


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа