Нове в застосуванні РРО

TAXman, 30 січня

Із 01.01.2013 вводяться в дію норми п.7 ст.3 Закону України №265/95-ВР „Про застосування РРО...” щодо надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів ДПС за технологією Нацбанку України.

За роз‘ясненнями ДПС України, основною метою прийняття зазначених норм є створення більш комфортних умов для суб'єктів господарювання в частині надання можливості подання звітності про використання РРО в електронному вигляді, а також зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок економії витрат на друкування паперової контрольної стрічки.

У спеціалістів інша думка – впроваджується ідея глобального фіскального контролю. Користувача зобов'язано подавати більший обсяг інформації з метою контролю його діяльності безпосередньо з фіскального робочого місця. Разом із тим, робота за технологією електронної контрольної стрічки може бути зручнішою для підприємці. І хоча сам процес переходу поєднаний із незручностями опанування нових технологій, однак надалі підприємці будуть звільнені від паперових стрічок та звітів.

А тепер по суті.

Для забезпечення виконання норм Закону №265 Мінфіном України видано наказ від 08.10.2012 №1057 „Про затвердження Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядку передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби", який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.10.2012 за №1743/22055 та введений у дію з 05.11.2012 після офіційного опублікування.

Зазначені Вимоги та Порядок визначають загальні технічні вимоги до РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, модемів для передачі звітної інформації та основні принципи функціонування системи зберігання і збору даних РРО для державної податкової служби.

Крім того, 09.11.2012 ДПС України погоджено розроблений Національним банком України документ „НСМЕП. Супутні проекти. Технологія зберігання і збору даних РРО для ДПС. Протокол передачі інформації". Прийняття зазначених документів є необхідним кроком у створенні відповідних умов виробникам касової техніки для виробництва РРО нового покоління.

Необхідно звернути увагу, що виконання вимог щодо подання до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв'язку звітної інформації можливе як шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, так і шляхом доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних. Зараз у відповідних центрах обслуговування завершується погодження процедур такого доопрацювання із виробниками продукції.

Одним із компонентів Системи зберігання і збору даних від РРО ДПС України за технологією НБУ є інформаційний еквайер - учасник платіжної системи НСМЕП, який надає суб'єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно з технологією зберігання і збору даних РРО для ДПС. Інформацію про суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність еквайерів, буде розміщено на офіційному веб-сайті ДПС України.

Відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді згідно з п. 9 ст. 17 Закону №265 настає з 01 липня 2013 року.

Обговорити питання застосування РРО можна на нашому бізнес-форумі

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+5


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа