Нове в оподаткуванні нерухомості

TAXman, 14 січня

Із 1 січня 2012 року в Україні введений податок на нерухомість.

Державна податкова служба із квітня почне одержувати дані Укрдержреєстру про реєстрацію майнових прав на нерухомість для адміністрування нового податку.

Платники податку - фізичні особи будуть одержувати повідомлення із сумою податку до сплати, а юридичні особи будуть розраховувати її самі. Власникам квартир житловою площею до 120 кв. м або будинків площею до 250 кв. м податок платити не будуть, оскільки він буде нараховуваатись лише на площу, що перевищує цей ліміт. Тобто податок буде стягуватися з власників "зайвої нерухомості".

Місцеві органи влади вже затвердили максимальні ставки: 1% від мінімальної зарплати (11,47 грн) за кожен метр житлової площі квартир (до 240 кв. м) і будинків (до 500 кв. м) і 2,7% (30,97 грн) при перевищенні лімітів. Таким чином, із квартири житловою площею 150 кв. м необхідно буде сплатити 344,1 грн, а із будинку площею 300 кв. м — 573,5 грн.

Але є не зовсім приємне для платників нововведення. Якщо людина володіє і квартирою, і будинком, а житлова площа кожного з об'єктів не перевищує граничний параметр, то за один із об'єктів (за вибором платника) прийдеться заплатити. Наприклад, власник квартири житловою площею 5 кв. м заплатить 573,5 грн (якщо в нього також є будинок у селі), а власник квартири в 120 кв. м не заплатить нічого (якщо в нього не буде більше ніякої нерухомості).

Від сплати податку звільнені садові й дачні будинки, дитячі будинки сімейного типу, гуртожитки.

Прогнозується, що громадяни, які володіють декількома об'єктами, будуть шукати способи ухиляння від сплати податку шляхом перереєстрації власності на декількох власників.Така перереєстрація обійдеться в 1% від ринкової вартості об'єкта, а при даруванні оплачуються лише послуги нотаріусів — $200-500.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 5+9


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа