ПДВ: відповідальність за неподання реєстраційної заяви по ПДВ

TAXman, 22 листопада

Зареєстровані платники ПДВ мають визначені Податковим кодексом (ПКУ) права, обов’язки та несуть відповідальність за допущені порушення.

Особа зобов'язана зареєструватися як платник ПДВ в органі ДПС за своїм місцезнаходженням у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг перевищує 300000 гривень.

Згідно з п.183.10 ПКУ будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, не подала до органу ДПС реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з ПДВ виникає з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вперше досягнуто понад 300 тис. грн. Загального обсягу оподатковуваних операцій.

Якщо особа, що підлягала обов'язковій реєстрації, не подала своєчасно заяву і відповідно не зареєструвалась платником ПДВ, то податкова інспекція самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначає суму податкових зобов'язань з ПДВ та застосовує штраф у розмірі 25% суми такого зобов'язання.

Обговорити дане питання можна на нашому форумі

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+6


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа