Єдиний податок – використання найманої праці

TAXman, 20 липня

Розглянемо відповідь на запитання по спрощеній системі оподаткування для фізичних осіб – підприємців щодо використання найманих працівників.

Чи враховує платник єдиного податку працівників, яких залучає за цивільно-правовими договорами (договорами підряду) у загальній кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах?

Ми вже знаємо, що підприємцям І групи заборонено використовувати найману працю, підприємці ІІ групи можуть залучати не більше 10 осіб, а ІІ групи – не більше 20 найманих працівників.

У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, такі платники зобов'язані з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому допущено таке перевищення, перейти на сплату інших податків і зборів (аб. 6 пп. 298.2.3 ПКУ).

Статтею 46 Господарського кодексу передбачено, що підприємці мають право укладати з громадянами договори щодо використання їх праці. Договори бувають трудовими або цивільно-правовими .

Згідно зі ст. 21 КЗпП трудовий договір - угода між працівником і фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а підприємець зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Цивільно-правовий договір (договір підряду, доручення тощо) — це угода між громадянином і підприємством або підприємцем, предметом якої є виконання фізичною особою певної роботи, спрямованої на досягнення конкретного результату.

За договором підряду одна сторона (підрядчик) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 Цивільного кодексу).

Тобто за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі якого і здійснюється виплата винагороди.

Таким чином, якщо фізична особа - підприємець -платник єдиного податку укладає договір, який передбачає оплату процесу праці, тобто містить ознаки трудового договору, такий платник враховує працівників, яких залучає за таким договором, у загальній кількості осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах.

Якщо укладений договір підряду, то фізична особа - підприємець платник єдиного податку не враховує працівників, яких залучає за таким договором, у загальній кількості осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах.

У статті використані матеріали журналу “Вісник податкової служби України” №23 за 2012 рік.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+5


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа