Чи може підприємець на спрощеній системі зменшити свій оподатковуваний дохід на суму ЄСВ ?

TAXman, 06 червня

Фізичні особи - підприємці, які належать до третьої групи платників єдиного податку не можуть зменшити свій оподатковуваний дохід на суму єдиного соціального внеску (щомісячний внесок підприємця “за себе” до Пенсійного фонду становить близько 380 грн.).

За ставкою 5% оподатковується весь дохід підприємця, який отриманий за звітний період і відображений у Книзі обліку доходів.

Згідно п. 292.10. Податкового Кодексу України не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.

Тобто суми ЄСВ, нараховані на найманих працівників не є доходом підприємця.

А ось для підприємця на загальній системі оподаткування оподатковуваний .дохід зменшується на інші операційні витрати, що включають, зокрема суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (пункт 138.10.4 ПКУ).

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 8+2


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа