Чи переноситься термін сплати єдиного податку та ЄСВ на наступний день, якщо день їхньої сплати 20 число випадає на вихідний?

TAXman, 05 липня

У відповідності зі статтями 2, 3 Указу № 727 і п.2 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку № 599 суб'єкти господарювання – юридичні і фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа.

Положеннями п. 49.20 Податкового Кодексу України передбачено, що граничні терміни подання звітності переносяться на наступний за вихідним або святковим робочий день, то для термінів же сплати податків і зборів такий перенос не передбачений.

Тому, якщо останній день сплати єдиного податку припадає на вихідний або святковий день, то його потрібно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.

Згідно ч.8 ст. 9 Закону № 2464 «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» і пп. 4.3.6 Інструкції № 21-5 від 27.09.2010 р (Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) сума ЄСВ, нарахована й утримана за звітний базовий період, повинна бути перерахована не пізніше 20 календарних днів із дня закінчення такого періоду.

На відміну від граничних термінів подання звітності, що переносяться на наступний за вихідним або святковим робочий день на підставі п. 2.15 Порядку № 22-2 від 08.10.2010 р (Порядок формування і подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) для термінів сплати нарахованого й утриманого ЄСВ Законом № 2464 і іншими нормативними актами його перенесення не передбачене.

Отже, якщо останній день сплати ЄСВ припадає на вихідний або святковий день, його необхідно сплатити напередодні 20 числа поточного місяця.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 6+3


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа