Який порядок сплати єдиного соціального внеску підприємцями, що перебувають на спрощеній системі оподаткування?

TAXman, 21 січня

У п. 8 ст. 9 Закону № 2464 зазначено, що підприємці - платники єдиного соціального внеску ( у тому числі платники єдиного податку) зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Звітність підприємці за себе повинні подавати за рік, про що сказано у останньому абзаці п. 8 ст. 9 Закону № 2464.

Щомісячно підприємець, який перебуває на спрощеній системі оподаткування, повинен сплачувати ЄСВ, який обчислюється від суми, що визначається ним самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ним підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює п’ятнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок

Термін дії

Розмір, грн.

01.01.2011 – 31.03.2011

14 115

01.04.2011 – 30.09.2011

14 400

01.10.2011 – 30.11.2011

14 775

01.12.2011 – 31.12.2011

15 060

Існує також і нижня межа ЄСВ для підприємців спрощенців - щомісячна сплата суми єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Такі висновки можна зробити з Закону № 2464. Щодо фактичної реалізації положень цього закону можна буде робити висновки лише після того як Пенсійний фонд України затвердить «Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Роботодавець -самозайнята особа( в тому числі роботодавець-підприємець) коли має сплатити ЄСВ, якщо зарплата найманим працівникам затримується?

У п. 8 ст. 9 Закону № 2464 зазначено, що платники єдиного соціального внеску ( у нашому випадку роботодавці) зобов'язані сплатити єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Якщо зарплата до 20 числа наступного місяця за звітним не сплачена, тобто вона затримується , єдиний соціальний внесок все ж таки необхідно сплатити до 20 числа. Якщо ж зарплата виплачується раніше 20 числа наступного місяця, ЄСВ сплачується одночасно з виплатою зарплати, тобто саме в день виплати зарплати.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+5


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум