Перевірки Інтернет – магазинів

TAXman, 29 жовтня

Ось ми і дочекалися уваги з боку Державної податкової адміністрації України до торгівлі через Інтернет – магазини.

ДПАУ звертає увагу на те, що останнім часом набула поширення реалізація продовольчих та промислових товарів через мережу „Інтернет – магазинів”. На сайті такого інтернет – магазину можливо замовити товар та його доставку. Асортимент товару, як правило, значний та з цінами нижчими, ніж в магазинах звичайної торгівельної мережі.

Для прикладу, було проведено аналіз інформації, розміщеної на сайті „Інтернет - магазину Фокстрот „Київ”.

Замовлення на сайті здійснюється цілодобово по електронній пошті, доставка щодня, крім неділі.

Для всіх придбаних товарів (побутова техніка) оплата може бути здійснена готівковими коштами в момент доставки замовлення. Покупець передає готівкові кошти експедиторові-касиру і одержує замовлений товар і пакет документів (товарний чек або накладну), гарантійний талон, посібник з експлуатації.

Звертається увага на те, що „Група компаній Фокстрот” не реєструвала Інтернет - магазин „Фокстрот „Київ”, як суб’єкт господарювання та не має зареєстрованих портативних реєстраторів розрахункових операцій, що використовуються при виїзній торгівлі. Таким чином, можливою є ситуація коли приймаються готівкові кошти без видачі споживачеві відповідного розрахункового документу.

Наявність власної кур’єрської служби дозволяє в день замовлення або наступного дня доставити товар. Оплата здійснюється окремо за товар і окремо за доставку.

Разом з тим, відповідно до статті 2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон №265) розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються ДПА України.

Пунктом 3.1 та 3.2 статті 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 №614 (далі – Положення №614) фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону №265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

ДПА України робить висновок, що здійснення торгівлі через мережу „Інтернет – магазинів” без використання зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій може свідчити, як про реалізацію не облікованого та контрафактного товару, так і про ухилення від сплати податків, ведення тіньового бізнесу.

Тому податкові інспекції зобов’язано проаналізувати та визначити перелік „Інтернет магазинів”, визначити суб’єктів господарювання, яким вони належать, та включити їх до щомісячного плану перевірок підрозділів контролю за суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі.

При проведенні перевірок будуть здійснюватись замовлення товарів через „Інтернет магазин”, фіксуватись факти реалізації товарів та повноти оприбуткування готівки.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 7+8


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа