Чи підлягають оподаткуванню виплачені державним вищим навчальним закладом стипендії?

TAXman, 10 вересня

Відповідно до ст. 1 Закону N 2984-ІІІ вищий навчальний заклад державної форми власності – вищий навчальний заклад, заснований державою, що фінансується з держбюджету і підпорядковується відповідному центральному органу виконавчої влади.

Згідно з пп. 4.3.26 Закону N 889-ІV встановлено, що не підлягає включенню до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку сума стипендії, яка виплачується з бюджету учню, студенту, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище суми, визначеної у пп. 6.5.1 цього Закону (у 2009 році – 940 грн.). Сума перевищення, за її наявності, підлягає кінцевому оподаткуванню при її виплаті навчальним закладом – податковим агентом за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 цього Закону.

Таким чином, якщо джерелом виплати стипендії є бюджет, то стипендія, яка виплачується з бюджету в установленому пп. 4.3.26 Закону N 889-ІV розмірі учню, студенту, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, не підлягає оподаткуванню. Щодо інших сум (премій, матеріальної допомоги ), що виплачуються студенту (аспіранту), то вони підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ

ЗАКОНИ УКРАЇНИ

- N 889-ІV від 22.05.2003 р. "Про податок з доходів фізичних осіб" (зі змінами та доповненнями)

- N 2984-ІІІ від 17.01.2002 р. "Про вищу освіту" (зі змінами та доповненнями)

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+2


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Гири
24 квітня, 1 ответа
Что подарить
24 квітня, 1 ответа
Стабилизатор
23 квітня, 1 ответа