Зміна місцезнаходження платника податків

TAXman, 11 серпня

Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, що відповідно до установчих документів юридичної особи або законом виступають від її імені (ст.93 Цивільного Кодексу України).

Зі ст.88 ЦКУ і ст.57 Господарського КУ була виключена вимога про обов'язкове внесення до установчих документах юридичної особи інформації про її місцезнаходження. В установчих документах тільки вказуються уповноважені особи, що виступають від імені юридичної особи.

Але дані про місцезнаходження юридичної особи обов'язково повинні вказуватися в реєстраційній картці, що надається державному реєстраторові при створенні юридичної особи. Адже згідно ст.17 Закону №755 про держреєстрацію такі дані повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців. За адресою, внесеною у свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи всі зацікавлені особи (у тому числі і представники органів державної влади) повинні мати можливість знайти юридичну особу або її повноважних представників. Інакше в підприємства виникнуть проблеми.

Заміна свідоцтва про державну реєстрацію, довідки по ф. № 4-ОПП.

У відповідності зі ст.9 Закону про держреєстрацію, при внесенні змін про місцезнаходження юридичної особи, повинна проводитися заміна свідоцтва про державну реєстрацію.

Для заміни свідоцтва державному реєстраторові потрібно надати наступні документи:

– форму № 3 «Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін в установчі документи юридичної особи;

– старе свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Державний реєстратор при відсутності підстав для залишення без розгляду реєстраційної картки про внесення змін, зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати її надходження внести до Єдиного державного реєстру запис про внесення змін до відомостей про юридичну особу (про зміну її місцезнаходження).

Одночасно з внесенням такого запису повинне видаватися (направлятися рекомендованим листом з описом вкладення) виконавчому органу юридичної особи або уповноваженому ним особі нове свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Також підприємству у випадку внесення змін у дані, що вказуються в довідці про узяття на облік платника податків по ф. № 4-ОПП (назва, місцезнаходження, зміна керівництва), необхідно замість старої одержати в податковій інспекції нову довідку (п.7.6 Порядку обліку платників податків № 80 ).

Зміна адміністративного району.

Якщо ж зі зміною місцезнаходження підприємства або місця проживання підприємця змінюється й адміністративний район, то документи надаються згідно п. 8.8 Порядку № 80. У цьому документі визначений порядок зняття з обліку платників податків по попередньому місцезнаходженню і постановці на облік в органі ДПС по новому місцезнаходженню. Однак сплата передбачених законодавством податків здійснюється по місцю попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (вимоги щорічних Законів про держбюджет).

Термін перебування платника на обліку по “старому” місцю може бути продовжений (після закінчення календарного року), якщо ще не закінчена документальна перевірка або не закінчена процедура апеляційного узгодження сум податкових зобов'язань.

Місцезнаходження невідоме.

Якщо підприємство (його виконавчий орган) фактично знаходиться не за тією адресою, що зазначена у відомостях, наданих державному реєстратору, то в підприємства можуть виникнути серйозні проблеми. Адже у відповідності зі ст.110 ЦКУ, юридична особа може бути ліквідована за рішенням суду про визнання судом недійсної державної реєстрації через допущені при її створенні порушення, що неможливо усунути, а також в інших випадках, установлених законом. При цьому вимога про ліквідацію підприємства може бути пред'явлена до суду органом, що здійснює державну реєстрацію.

Для цього потрібно переконатися, що підприємство не знаходиться за адресою, зазначеною в реєстраційній картці. Таке може відбутися, якщо протягом тринадцяти місяців із дня подачі (надсилання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, підприємство не надало держреєстратору реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу (ч.7 ст.19 Закону про держреєстрацію).

Якщо державному реєстратору таке підтвердження не надіслано, а також при одержанні державним реєстратором від органу ДПС повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, держреєстратор направляє рекомендованим листом підприємству повідомлення про необхідність надання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Ліквідація підприємства в судовому порядку можлива:

– якщо рекомендований лист буде повернуто державному реєстратору з позначкою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи по зазначеній адресі

– при неподачіі підприємством реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу протягом місяця з дати надсилання йому відповідного повідомлення.

У такому випадку державний реєстратор вносить у Єдиний державний реєстр запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, що вже є підставою для ініціювання процедури ліквідації підприємства за рішенням суду. Ініціювати такий судовий розгляд може не тільки державний реєстратор, але й орган ДПС. Так, якщо податкова виявить, що платник податків відсутній за зазначеним ним місцезнаходженням і його фактичне місцезнаходження невідоме, орган ДПС повинен здійснити заходи для встановлення фактичного місцезнаходження платника податків. Якщо в результаті не вдалося встановити місцезнаходження платника податків, то орган ДПС направляє державному реєстратору повідомлення про відсутність платника податків по зазначеному ним місцезнаходженню, а може і сам, згідно п.17 ст.11 Закону про ДПС, ініціювати скасування реєстрації в суді.

Заміна інших документів.

Інформація про місцезнаходження підприємства вказується ще в ліцензіях і в патентах, якщо підприємство займається торгівлею.

При видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними і тютюновими виробами відіграє роль місце розташування об'єкта, де буде здійснюватися така торгівля. Так, місцем торгівлі є місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будинку) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів — без обмеження площі, для алкогольних напоїв — торговельною площею не менш 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами або де є товарно-касові книги, у яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів (ст.1 Закону № 481). Отже, місце продажу або здійснення іншої виробничої діяльності не завжди збігається з місцем реєстрації уповноваженого органу. Тому, якщо місце здійснення діяльності не змінюється, а змінюється тільки місце розташування офісу виконавчої дирекції, ліцензії змінювати не потрібно.

Згідно ст.2 Закону про патентування торговий патент видається суб'єктам підприємництва органами ДПС по місцезнаходженню суб'єкта або місцезнаходженню його структурного (відокремленого) підрозділу, а суб'єктам підприємництва, що здійснюють торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі), — по місцезнаходженню пункту продажу товарів (надання послуг), а суб'єктам підприємництва, що займається торгівлею через пересувну торговельну мережу, — по місцю реєстрації цих суб'єктів. Торговий патент крім інших обов'язкових реквізитів повинний містити інформацію про місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності — юридичної особи або про місцезнаходження структурного підрозділу цього суб'єкта.

Якщо підприємство змінює своє місцезнаходження, то в триденний термін у письмовому вигляді власник торгового патенту зобов'язаний повідомити про ці зміни відповідний орган ДПС. Ця інформація є підставою для внесення відповідних змін у торговий патент.

Питання, пов’язані із зміною місцезнаходження платників податків, можна обговорити на нашому форумі тут :

«місцезнаходження підприємства» або тут : «переход фирмы в другой регион»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 4+2


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа