Спрощена система оподаткування для юридичних осіб

TAXman, 05 серпня

Спрощена система оподаткування запроваджується для юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.

Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Юридична особа, яка перейшла на спрощену систему оподаткування, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:

- 6 відсотків суми виручки від реалізації (повинна бути платником ПДВ) ;

- 10 відсотків суми виручки від реалізації (не може бути платником ПДВ).

Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби (ДПС) за місцем державної реєстрації. При цьому обов'язково зазначається, яка ставка єдиного податку обрана.

Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній період.

Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

Орган ДПС зобов'язаний протягом десяти робочих днів видати безоплатно свідоцтво про право сплати єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову.

За результатами господарської діяльності за квартал до органу ДПС до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, подаються розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.

Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу.

У разі порушення вимог, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

Суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів (обов'язкових платежів):

- податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків;

податку на прибуток підприємств;

- податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва);

- плати (податку) за землю;

- збору на спеціальне використання природних ресурсів;

- збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;

- збору до Державного інноваційного фонду;

- збору на обов'язкове соціальне страхування;

- відрахувань та зборів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України;

- комунального податку;

- податку на промисел;

- збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

- збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

- внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів;

- внесків до Державного фонду сприяння зайнятості населення;

- плати за патенти згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

Новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва, які подали до державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, вважаються суб'єктами спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва не поширюється на:

- суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу, гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (у тому числі державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі), здійснюють обмін іноземної валюти;

- суб'єктів підприємницької діяльності, які є виробниками підакцизних товарів, здійснюють господарську діяльність, пов'язану з експортом, імпортом та оптовим продажем підакцизних товарів, оптовим та роздрібним продажем підакцизних пально-мастильних матеріалів;

- суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють: видобуток та виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння; оптову, роздрібну торгівлю промисловими виробами з дорогоцінних металів, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

- суб'єктів підприємницької діяльності, на яких поширюється дія Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" в частині придбання спеціального патенту;

- довірчі товариства, страхові компанії, банки, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи;

- суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків.

(Указ Президента України №727/98 від 03,07,98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва ”).

Питання, пов’язані із податками для юридичних осіб, можна обговорити на нашому форумі тут :

«Налоги : Налоги юридических лиц»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

14 відгуків

Прокоментировать

lider7388
30 жовтня 2008 р. в 17:12

Прошу дати роз"яснення.
Мале приватне підприємство "А" - юридична особа є на спрощеній системі оподаткування, і займається продажом спецтехніки. Замовник проводить попередню оплату, наприкад, 1 300 000 грн. підприємству "А". Підприємство "А" перераховує суму 1 290 000 грн. виробнику (постачальнику) техніки. Відповідно 10 000грн залишається підприємству "А".
  Чи буде це рахуватись перевищенням виручки від реалізаці ( 1 000 000 грн) згідно до спрощеної системи оподаткування?

TAXman
31 жовтня 2008 р. в 14:15

Так, це є перевищенням виручки від реалізації, на рахунок Вам надійшло 1,3 млн.грн. Із наступного кварталу потрібно переходити на загальну систему (податок на прибуток).

lider7388
2 листопада 2008 р. в 17:58

TAXman.
Щиро дякую за роз"яснення.
lider7388

Петро
23 лютого 2009 р. в 18:40

Добрий день! Підкажіть будь-ласка, якої форми надійніше створювати ПП – юридична чи фізична? (надання консультаційних послуг с-г., реалізація с.-г. продукці), і чи маю я по трудовій угоді залучати людей для виконання певного об’єму. Дякую!

TAXman
25 лютого 2009 р. в 21:02

Тут швидше питання не в надійності, а в доцільності. Підприємцем легше зареєструватися, не потрібно вести бухгалтерію. Але й вимоги щодо кількості найманих і граничної суми виручки жорсткіші. Солідні фірми краще йдуть на контакт і співробітництво з юридичною особою. Можна зареєструватися підприємцем і якщо у вас справа піде добре, бізнес буде розширюватись - тоді можна й створити юридичну особу.

света
24 лютого 2009 р. в 12:20

Підкажіть будь ласка, на якій системі краще починати діяльність приватного підприємства, яке буде займатися будівництвом та оптовим продажем буд. матеріалів. Наймані працівники будуть лише з ІІ кварталу 2009р. При консультаціїї в податковій, вони стверджують що краще на загальній, а знайомі бухгалтери заперечують і кажуть що це потрібно прорахувати, можливо буде краще починати на єдиному податку.

TAXman
25 лютого 2009 р. в 21:11

Це як на базарі - кожен продавець вихвалює свій товар. Звичайно, податковій краще побільше платників на загальній системі - більше податків можна зібрати. Моя позиція - краще починати з простішого, тобто з єдиного податку. А прорахувати трохи наперед також ніколи не буде лишнім.

Анастасія
24 лютого 2009 р. в 15:46

А цей указ ще дійсний взагалі?

TAXman
25 лютого 2009 р. в 20:50

Так, Указ хоч і старий, але ще діє. У депутатів немає часу прийняти нормальний Закон.

Анастасія
24 лютого 2009 р. в 15:47

І чи охоплює цей Указ ТОВ?

TAXman
25 лютого 2009 р. в 20:53

Так, багато ТОВ працюють на спрощеній системі. Головне - дотримуватись вимог щодо кількості найманих і обсягу виручки.

Артем
26 лютого 2009 р. в 12:06

ПП єплатником 10% податку, якщо сума доходів за 12 міс. стала більшою ніж 300 000 грн., потрібно лі переходити на ПДВ та ставку 6%.

TAXman
2 березня 2009 р. в 23:12

Відповідно до пп. 2.3.1 Закону України № 168 «Про ПДВ» підприємство зобов’язане зареєструватися платником ПДВ у випадку, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів (послуг), що підлягають оподат­куванню, протягом останніх 12 календарних місяців у сумі перевищує 300 тис. грн . Однак п. 3 Указу Президента від 03.07.98 р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування...» обумовлено, що юридична особа, яка здійснює діяльність зі спрощеної системи оподаткування, сплачує єдиний податок за ставкою
- 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України «Про ПДВ» та за ставкою - 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. Тобто платник єдиного податку за ставкою 6 % зобов’язаний бути платником ПДВ.
А у розділі 6 Указу сказано,що сСуб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником
податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків.
Таким чином, бути платником ПДВ чи не бути залежить від ставки єдиного податку а не від обсягу виручки.


Алена
31 березня 2009 р. в 22:54

Подскажите, пожалуйста: если я занимаюсь видеосьемкой и хочу открыть видеостудию - можно ли её зарегистрировать, как предприятие? возможно ли в таком варианте работать на упрощенной системе налогообложения? И вообще, какие ещё могут понадобиться лицензии и как дорого это обойдется?

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 8+6


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа