Якими алкогольними напоями може торгувати підприємець – платник єдиного податку. Що належить до лікеро-горілчаних виробів ?

TAXman, 02 серпня

Підприємець – платник єдиного податку торгувати лікеро-горілчаними виробами (ЛГВ) не має права. Але при дотриманні певних умов деякими алкогольними напоями торгувати можна.

Єдиноподатники можуть включати до списку своїх алкогольних товарів тільки шампанське, вино, коньяк – ті напої, які не належать до ЛГВ .

Поняття алкогольні напої є ширшим ніж ЛГВ. Лікеро-горілчана продукція включає горілки і лікеро-горілчані напої. Згідно з класифікацією, визначеною ГОСТ 7190-93, ЛГВ поділяються на групи : лікери (міцні, десертні), наливки, пунші, настоянки (солодкі, напівсолодкі, гіркі, гіркі слабоградусні), аперитиви, напої десертні, бальзами, коктейлі.

Визначальним фактором при класифікації напоїв на групи є вміст в них спирту, цукру, органічних кислот та екстракту.

Шампанське, вино, коньяк відносяться до виноробної продукції а не ЛГВ.

Єдиноподатники можуть також торгувати вермутами, збродженими плодовими та ягідними напоями (сидр, перрі …). Раніше напої типу Бренді-кола, Ром-кола, Джин-тонік відносились до ЛГВ, потім в ГОСТах відбулися деякі зміни, але єдиноподатникам краще ними не торгувати .

Перед початком торгівлі алкоголем необхідно придбати ліцензію (незалежно на якій системі працює підприємець). Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожне місце торгівлі становить 4000 грн. (у селах – 500 грн.). Платити потрібно щокварталу рівними частинами. Ліцензії видаються органом ліцензування, яким є регіональні управління державного Департаменту регулювання виробництва та обігу алкоголю і тютюну при ДПА (обласна податкова). Для отримання ліцензії необхідно подати заяву, посвідчену нотаріально або держреєстратором копію свідоцтва про державну реєстрацію. Ліцензію не дадуть, якщо торговельна площа приміщення буде меншою 20 кв.м.

Відповідальність.

Якщо торгувати без ліцензії , то застосовуються фінансові санкції у розмірі 200% вартості отриманою партії товару, але не менше 1700 грн. Крім того, торгівля без ліцензії або без марок акцизного збору (або з підробленими марками) тягне за собою накладення адмінштрафу від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1 нмдг -17 грн.). На торговельній точці потрібно мати сертифікати відповідності (або засвідчені копії) . За їх відсутності буде така ж фінансова санкція а адмінштраф від 3 до 88 нмдг.

Єдиноподатник може не придбавати торговий патент і може не реєструватися платником ПДВ.

Перед початком роботи торговельної точки необхідно отримати дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі. Для цього слід звернутися із заявою до райадміністрації за місцем розташування такого об’єкта.

Підприємці, які займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями не є платниками акцизного збору, але є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Ставка збору -1% від обсягу реалізації алкоголю та пива. Також підприємці зобовязані застосовувати РРО (реєстратори розрахункових операцій – касові апарати).

Використані матеріали із Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” від 28.06.99 №746/99 та Закону України “ Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ” від 19.12.95 № 481/95-ВР.

Питання, пов’язані із торгівлею алкогольними напоями, можна обговорити на нашому форумі тут :

«Практика предпринимательства : Торговля в Украине, экспорт и импорт»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 4+3


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Смарт браслет
15 серпня, 1 ответа