Сплата внесків до соціальних фондів підприємцями

TAXman, 02 вересня

На сьогодні підприємці можуть вибрати одну із систем оподаткування – загальну та спрощену шляхом сплати єдиного податку або фіксованого патенту. У кожній із цих систем свій пільговий режим щодо звільнення від сплати внесків до соціальних фондів.

ЗАГАЛЬНА СИСТЕМА.

Підприємець за ”себе” обов’язково сплачує до Пенсійного фонду - 33,2% від чистого доходу (протягом року сплачуються аванси, наприкінці року провадиться остаточний розрахунок). Добровільно може сплатити 2% від чистого доходу до фонду тимчасової непрацездатності та 1 мінімальну зарплату до фонду від нещасного випадку.

За найманих працівників за рахунок коштів підприємця обов’язково сплачуються внески до Пенсійного фонду , до фонду тимчасової непрацездатності , до фонду від безробіття та до фонду від нещасного випадку.

За найманих працівників за рахунок утримання коштів з доходу самих працівників обов’язково сплачуються внески до Пенсійного фонду , до фонду тимчасової непрацездатності та до фонду від безробіття.

ЄДИНИЙ ПОДАТОК.

Підприємець за ”себе” нічого не сплачує. Добровільно може сплатити 1 мінімальну зарплату до фонду від нещасного випадку.

За найманих працівників за рахунок коштів підприємця обов’язково сплачуються внески до Пенсійного фонду в частині, яку не перекрито відрахуваннями від єдиного податку та до фонду від нещасного випадку.

За найманих працівників за рахунок утримання коштів з доходу самих працівників обов’язково сплачуються внески до Пенсійного фонду , до фонду тимчасової непрацездатності та до фонду від безробіття.

ФІКСОВАНИЙ ПОДАТОК.

Підприємець за ”себе” нічого не сплачує. Добровільно може сплатити 1 мінімальну зарплату до фонду від нещасного випадку та 2% від розрахункового доходу до фонду тимчасової непрацездатності.

За найманих працівників за рахунок коштів підприємця обов’язково сплачуються внески до Пенсійного фонду в частині, яку не перекрито відрахуваннями від фіксованого податку, до фонду тимчасової непрацездатності, до фонду від нещасного випадку та до фонду від безробіття.

За найманих працівників за рахунок утримання коштів з доходу самих працівників обов’язково сплачуються внески до Пенсійного фонду , до фонду тимчасової непрацездатності та до фонду від безробіття.

Питання, пов’язані із соцвнесками, можна обговорити на нашому форумі тут :

«ФОП як нарахувати на зарплату найманого працівника всі податки і збори» або тут : «налог в пенсионный фонд для СПД на фиксир.патенте» або тут : «единый налог , Пенсионный фонд и стаж» або тут : «Вопросы по общей системе налогообложения»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

Anonymous
7 травня 2008 р. в 01:09

Правильно ли я понял ситуацию с пенсионным фондом
Я зарегистрирован как частный предприниматель, с нового года в первом квартале не успел зарегистрироваться на единый налог. Значит автоматом перешел на общую систему. Теперь за мои услуги к примеру в первом квартале мне на расчетный счет перечислили 1000 Грн. значит в пенсионный фонд я ДОЛЖЕН заплатить 332 грн ????????

TAXman
7 травня 2008 р. в 13:02

Це буде так, якщо ви за квартал покажете чистий дохід 1000 грн. Але у вас будуть і якісь витрати. Навіть, якщо нема підтверджуючих документів, то є норми витрат, які зменшують чистий дохід.

Anonymous
7 травня 2008 р. в 15:31

2TAXman
Дякую за оперативні відповіді
Два питання:
1 Де можна детальніше познайомитись про норми витрат, у мене КВЕД 72 ( діяльність у сфері інформатизації )?
2 Якщо я вже здав податкову звітність за перший квартал, чи можу я внести до неї корективи я будуть норми витрат?

TAXman
8 травня 2008 р. в 14:12

Гарні питання. Оформлю через розділ "Питання-відповіді".

Proglammer
11 січня 2009 р. в 02:13

Питання наступного плану:
Єдиний податок. Внески до пенсійного фонд з фонду оплати праці нараховано; частку, що не перекрито відрахуваннями від єдиного податку, сплачено....
що робити з сумою формальної кредиторської заборгованості перед фондом, яка перекрита єдиним податком?

TAXman
13 січня 2009 р. в 19:00

Трохи специфічне питання, не зовсім повязане з оподаткуванням. Краще прояснити цю ситуацію в ПФ.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 9+5


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа