Неприбуткові організації (в т.ч. благодійні, спортивні), пільги в оподаткуванні

TAXman, 06 липня

Оподаткування неприбуткових установ і організацій (НУО) зазначено у п.7.11 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”. До НУО відносяться :

  • благодійні фонди та організації;
  • громадські організації, створені з метою здійснення аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності;
  • професійні спілки та інші.

Статутні документи неприбуткових організацій повинні містити вичерпний перелік видів їх діяльності.Наявність копій статутних та установчих документів в органах ДПС є обов’язковою , оскільки на підставі їх положень приймається рішення щодо можливості включення установи чи організації до реєстру НУО в цілях звільнення від оподаткування податком на прибуток окремих видів доходів.

Так, від оподаткування звільняються доходи, отримані у вигляді :

  • Коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;
  • Пасивних доходів (проценти, дивіденди, страхові виплати і відшкодування) ;
  • Коштів або майна, які надходять від проведення основної діяльності (надання благодійної допомоги, культурних, освітніх послуг, продаж товарів та послуг, Які пропагують принципи та ідеї, для захисту яких було створено НУО) ;
  • Дотацій або субсидій із бюджетів, гуманітарної або технічної допомоги.

НОУ не подає декларації по прибутку, а Податковий звіт з використання коштів. І якщо там буде вид діяльності або отримані доходи, не звільнені від оподаткування, такій організації нарахують податок на прибуток.

Багато питань може виникнути до діяльності благодійного фонду. Благодійному фонду заборонено займатися комерційною діяльністю, в тому числі здавати свої автомобілі в оренду. Кошти такий фонд отримує зовні від благодійників та спонсорів. Обов’язкова вимога законодавства: не менше 80% отриманих коштів витрачати на благодійність, не більше 20 % - на забезпечення власних потреб. Ті самі пропорції стосуються наданого фондом майна та послуг.

Послуги, майно та кошти, які передаються благодійному фонду, не оподатковуються. Правда буває, що дехто може значно зменшити свої витрати на купівлю та використання автомобілів, коли оформляють його на благодійний фонд.

Загалом, задля таких цілей досить часто і створюються благодійні фонди. Підприємства заганяють у них частину своїх прибутків, щоб зменшити податок на прибуток, а потім виводять кошти шляхом проведення напівлегальних благодійних акцій. Звичайно не все так просто, схеми з такими фондами часто діють за участю високого покровителя. Звичайно, всі оборудки з коштами фонд мусить детально документувати та щоквартально представляти до податкової інспекції "Звіт про використання грошових коштів неприбуткових організацій». Однак суворого контролю щодо неприбуткових організацій у податкових немає. Податківці не завжди відслідковують, від кого надійшли кошти у фонд та на які цілі їх було витрачено. Але всьому свій час.

Питання, пов’язані із неприбутковими організаціями, можна обговорити на нашому форумі тут :

«регистрация неприбыльной организации» або тут : «Из ЧП в неприбыльную организацию»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

lider7388
2 листопада 2008 р. в 18:06

Засновник (він же і керівник) ПП інвалід другої групи. Які пільги при сплаті податків у такій ситуації?

TAXman
3 листопада 2008 р. в 15:25

Пільг немає. Якби у цій ситуації були пільги, то у нас всі керівники були б інвалідами.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+3


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа