Фриланс – робота на відстані

TAXman, 02 вересня

Фрилансер (freelancer)- “вільний списоносець”, “вільний художник” – особа, яка наймається для виконання певного переліку робіт (позаштатний працівник). Суть фрилансу полягає у тому , що робота виконується дома.

Фриланс використовується на роботах, де не потрібна фізична присутність працівника в приміщенні підприємства. Найбільшого поширення він набув у діяльності, де передача результату здійснюється у вигляді цифрової інформації, яку можна передати через телекомунікаційні системи, в т.ч. через Інтернет. Популярні види діяльності – програмування, дизайн, журналістика, переклад текстів, консультування.

Взаємовідносини роботодавця з фрилансерами оформляються укладанням цивільно-правових (регулюються ЦКУ) або трудових (регулюються КЗпП) договорів. Укладається звичний цивільно-правовий договір на надання послуг або на виконання робіт. У трудовому договорі можна обумовити деяку специфіку трудових відносин (оформляється окремий документ з назвою “Трудовий договір”).

На фрилансерів-надомників повністю поширюється законодавство про працю, тобто вони мають право на оплачувану відпустку, оплату листків непрацездатності, премії.

Обкладення зарплати податком з доходів фізосіб (ПДФО), пенсійними та іншими соціальними внесками здійснюється у загальному порядку, без особливостей.

Дуже часто місцезнаходження фрилансера значно віддалене, тому часто і договори укладаються дистанційно. Найчастіше використовується схема оформлення договорів, актів приймання-передачі робіт (послуг) через пошту.

Можлива також електронна схема оформлення. При цьому може використовуватись електронно-числовий підпис (потрібно залучати сертифікаційний центр для отримання відкритого та особистого ключа), факсимільне відтворення підпису за допомогою засобів механічного чи іншого копіювання. На практиці це навряд чи доцільно.

Оподаткування сум, виплачених за договорами.

Виплати за договорами на виконання робіт обкладаються ПДФО (15%) та пенсійними внесками. Виплати за договорами на надання послуг, на передаче прав інтелектуальної власності (в т.ч. авторських прав на створені твори) обкладаються лише ПДФО (15%) .

Якщо фрилансера зареєстровано як підприємця, то утримувати з виплати ПДФО не потрібно (за умови, що предмет договору охоплюється підприємницькою діяльністю фрилансера). Необхідність реєструватися підприємцем виникне тоді, коли виконання робіт або надання послуг матиме систематичний характер (якщо протягом року буде укладено більше трьох договорів). Здебільшого, реєстрація підприємцем вигідна фрилансеру з економічної точки зору.

Якщо виплатити зарплату “на руки” немає можливості, то можна перерахувати з банківського рахунка підприємства суму на картковий чи інших відкритий фрилансером рахунок.

Питання, пов’язані із фрилансом, можна обговорити на нашому форумі тут :

«Фрилансер и договор» або тут : «фрилансер. нужна ли регистрация» або тут : «как легализовать деятельность фрилансера »

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

Anonymous
10 лютого 2009 р. в 16:48

Дякую за статтю! Якраз те, що шукала.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 1+3


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа