Чи потрібно вести облік доходів на спрощеній системі (єдиний податок) ?

TAXman, 02 вересня

Підприємцю на єдиному податку в податковій інспекції видають прошнуровану і скріплену печаткою Книгу обліку доходів і витрат за ф.№10, куди необхідно заносити суми виручки від реалізації продукції (робіт).

В книгу обліку суми доходу заносяться не раз у місяць, а в день виникнення такого доходу. Показників небагато – дата, сума виручки, витрати, чистий дохід. В графі“ сума виручки (доходу)” відображається фактично отримана сума виручки (як при наявності первинних документів, так и при їх відсутності). Якщо підприємець займається декількома видами діяльності або торгівлею в різних місцях (ринок, магазин), то облік доходів і витрат ведеться без розподілу на види діяльності.

Щокварталу подається звіт майже по такій самій формі для контролю за межею в 500 тис. грн. Перевірити достовірність заповнення книги досить важко. Спрощена система так і задумана, щоб людям менше голову морочити і не вести документальне підтвердження своїх доходів по кожному факту їх отримання (якщо їх декілька за день).

Держава надіється на добросовісних платників, які нічого не приховують. Тому перевірки таких підприємців проводять рідко, крім випадків, коли вони ще є платниками ПДВ, або використана інформація про рух коштів на банківських рахунках (якщо не відкрита кримінальна справа, то банк майже завжди відмовляється надавати), або ще інформація з довідки ф.№1ДФ, яку щокварталу подають юридичні особи про будь-які виплачені доходи громадянам і підприємці про доходи своїм найманим працівникам . Тобто податкова може зачепитися тільки за такі офіційні джерела доходів і звірити із сумами в поданому звіті.

Обов’язкові умови переходу на спрощену систему :

  1. обсяг виручки від реалізації продукції за рік не повинен перевищувати 500 тис. грн.
  2. кількість найманих працівників не повинна перевищувати 10 осіб.

Питання, пов’язані із веденням обліку, можна обговорити на нашому форумі тут :

«Книга учета» або тут : «частный предприниматель и книга учета доходов» або тут : «Единый, книга учета, ошибки прошлых периодов» або тут : «плательщик единого налога и книга учета доходов по форме 10« або тут : «Ошибка в книге учета доходов №10»

Приєднуйтесь і разом ми знайдемо вирішення ваших проблем.

 

Новий коментар

Я не спамер: введите суму 0+2


 

Від авторів блогу

Про блог — прочитайте перед початком

Замовити консультацію - з питань ведення бізнесу чи оподаткування

Відповіді на питання - вже розвязано 43 питань

Володимир Тихонов - мій профіль на Google+


 
 

Бизнес форум

Последние темы:

Печь булерьян в дом
21 вересня, 1 ответа
Как Открыть Футбольную Школу
20 вересня, 1 ответа
IP телефония
20 вересня, 1 ответа